Foto: Braitmenas gaismu un skaņas šovs izpārdotajā Rīgas koncertā
Foto: LETA

Spēcīgi video efekti, spoguļbumbas, starmeši, grandiozi tērpi un spēcīgā Sāras Braitmenas balss ceturtdienas, 20.februāra, vakarā piepildīja izpārdoto "Dreamchaser" koncertu "Arēnā Rīga".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņas koncerttūre sākās Ķīnā pagājušā gada vasarā, un kopš tā laika Braitmena uzstājusies gandrīz 70 Āzijas un ASV koncertzāļu, virknē lielāko Dienvidamerikas pilsētu, Tuvajos Austrumos un visbeidzot ieradusies arī Eiropai. Turklāt Rīga ir tikai viena no astoņām dziedātājas pieturvietām šajā pasaules daļā.

Koncerttūres sagatavošana aizņēmusi vismaz 2 gadus. "Es sevi drīzāk dēvētu par mūzikas interpretētāju, nekā komponisti. Kad klausos skaņdarbos, kas mani ieinteresējuši, tie rada manā prātā burvīgu dažāda veida sajūtu kokteili. Tas ir ļoti nozīmīgi man. Lai mūzika aizrautu. Lai tā izraisītu mūsos dažādas emocijas. Tāpēc cenšos, cik vien spēju, lai savas sajūtas eksponētu uz skatuves. Tādējādi arī skatītāji ierauga un sadzird, kas ir manā prātā un sirdī. Kādā pasaulē es patlaban atrodos."

Sāras Braitmenas koncerts "Dreamchaser" veltīts kosmosam, cilvēka, zvaigžņu un zvaigznāju, lidojumiem. Visas šīs sajūtas uzbūra milzīgs ekrāns, attainojot kosmiski pasakainas ainas aiz dažādos tērpos mirdzošā dziedātājas stāva.

"Kopš bērnu dienām atceros sevi lūkojamies debesjumā. Mēs, sešdesmito gadu bērni ļoti ticējām visuma ceļošanas un izpētes ideāliem. Tajā laikā šķita, ka cilvēki pavisam drīzā nākotnē to spēs darīt," atceras Braitmena. Iespējams, ka viņai izdosies piepildīt savu sapni.

Sāras Braitmenas vārds ir sinonīms akadēmiskās un populārās mūzikas sintēzei angliski dēvētai par "classical crossover", kuru viņa radījusi un kopj jau 25 gadus. Sākot muzikālo karjeru Endrū Loida Vēbera operās "Cats" un "The Phantom of the Opera", 80.gadu otrajā pusē viņa pievērsās solokarjerai. Tā attīstījusies tik veiksmīgi, ka viņas talantu novērtē gan akadēmiskās, gan populārās mūzikas cienītāji un kritiķi.

Kopš tā laika izdoti 11 soloalbumi un četras kompilācijas, kuru kopējā tirāža pārsniedz 30 miljonus un septiņi DVD ar koptirāžu divi miljoni. Šo gadu laikā Braitmanes ieraksti saņēmuši 180 Platīna un Zelta diskus vairāk nekā 40 pasaules valstīs. Viņas duetā ar Andrea Bočelli izpildītais hits "Time to Say Goodbye" iekļauts Ginesa rekordu grāmatā, kā visu laiku pārdotākais singls Vācijā. ASV Ierakstu industrijas asociācija atzinusi Sāru Braitmenu par visu laiku veiksmīgāko akadēmiskās mūzikas izpildītāju.

Tags

Andrea Bočelli Sāra Braitmena
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form