Foto: Mūzikas namā 'Daile' top iestudējums 'Burvis no Oza zemes'
Foto: Publicitātes foto

1997. gadā pēc Laimena Frenka Bauma stāsta "Brīnumainais burvis no Oza zemes" motīviem tapa Valta Pūces un Pētera Brūvera mūzikls "Burvis no Oza zemes". Mūzikla pirmizrāde notika Zviedrijā, Halmstatē, izrādes Zviedrijā tika spēlētas turpat gadu. Iestudējuma režisors bija Hanss Bertilsons, portālu "Delfi" informē mūzikas nama pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt, 2004. gadā mūzikls "Burvis no Oza zemes" režisora Kārļa Auškāpa vadībā tika iestudēts Latvijā, Dailes teātrī, un līdz 2006. gadam izrāde bija teātra repertuārā.

Trešā un pavisam citāda dzimšanas diena mūziklam gaidāma 2014. gada marta nogalē nesen atklātajā Mūzikas namā "Daile". Mūzikas nama vadības komanda sadarbībā ar komponistu Valtu Pūci, režisori Daci Pūci, scenogrāfi un mākslinieci Ilvu Kļaviņu un jauniestudējuma radošo komandu ir uzsākuši darbu pie mūzikla "Burvis no Oza zemes" mūzikla iestudēšanas.

Uzvedums paredzēts kā multimediāla muzikāla pasaka ģimenēm un mazākajiem skatītājiem ar vadmotīvu, ka nekur nav tik labi kā mājās, ka ikvienam savu sapņu piepildījums ir paša ziņā. Tas būs atraktīviem piedzīvojumiem bagāts mūzikls, kas neatstās vienaldzīgu nevienu - bērniem un jauniešiem liekot izprast attiecību pamatvērtības, vecākiem ļaujot baudīt neparastu izrādi ar augstvērtīgu muzikālu sniegumu.

Jauniestudējums "Burvis no Oza zemes" iecerēts kā darbs ārpus ierastajiem teātra mākslas rāmjiem un tā skatuviskais risinājums daļēji pietuvosies kino žanram. Pirmo reizi Latvijas teātru vēsturē izrāde tiks veidota, pielietojot kino industrijā un televīzijā izmantoto izspiešanas metodiku jeb "keying", vēsta iestudējuma veidotāji.

Izrāde tiks sadalīta trīs vizuālās daļās, no kurām - pirmajā aktieri darbosies uz rīra; otrajā – aktieris - scenogrāfs mainīs maketus, kas pilda dekorāciju funkciju, bet trešajā - projekcijas uz ekrāna, kas būs abu iepriekšējo darbību summa. Tā rezultātā skatītāji varēs justies gan kā darba procesa vērotāji, gan dalībnieki. Vairākas reizes šo vizuālo uzstādījumu lauzīs vai mainīs video fragmenti, vai horeogrāfiski priekšnesumi, kas tiks iestudēti arī skatītāju zālē.

Izrādē tiks izmantoti līdz pat 12 maketiem, 3D grafikas video un piefilmējumi.

Lomas jauniestudējumā atveidos - Ieva Sutugova, Antons Zamišļjajevs, Uģis Roze. Valts Pūce, Ieva Akuratere, Aija Vītoliņa, Marts Kristiāns Kalniņš, Ralfs Eilands, Niks Matvejevs un Atis Ieviņš. Izrādē darbosies horeogrāfijas grupa Lienes Gravas vadībā un mūziķu grupa Jāņa Miltiņa vadībā.

Mūzikla "Burvis no Oza zemes" pirmizrādes notiks 29. martā plkst. 12 un 17, 30. martā plkst. 12 mūzikas namā "Daile".

Biļetes "Biļešu Paradīze" tirdzniecības vietās un www.bilesuparadize.lv.

Tags

Aija Vītoliņa Ieva Sutugova Mūzikas nams "Daile" Niks Matvejevs Ralfs Eilands Uģis Roze Valts Pūce
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form