Grupa 'Auļi' un TDA 'Vektors' apvienojušies kopdarbā 'Salniņa'
Foto: Publicitātes foto

Dūdu un bungu mūzikas grupa "Auļi", sadarbojoties ar ģitāristu Kasparu Zemīti, dziedātāju Julgī Stalti un folkloras kopu "Trejasmens", izveidojuši tautasdziesmas "Salniņa" apdari, kurai horeogrāfiju veidojusi TDA "Vektors" vadītāja Dagmāra Leja.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Pirmo reizi šo tautasdziesmu dzirdēju folkloras draugu kopas "Skandinieki" izpildījumā un kopš tā laika ar nepacietību gaidīju iespēju ietērpt to bungu un dūdu mūzikas aranžējumā. Kā vēlāk noskaidrojām, Julgī Stalte šo dziesmu pasmēlusies Vairas Vīķes Freibergas dziesmu kārtojumā "Saules balsi", stāsta "Auļu" vadītājs un skaņdarba aranžējuma autors Kaspars Bārbals.

"Sadarbība ar "Auļiem" gan no horeogrāfa, gan dejotājiem prasa lielu atbildību un meistarību, jo "Auļu" mūzika ir piesātināta, spēcīga un dramaturģiski daudzveidīga. Manuprāt, mums kopā ir izdevies radīt ko dvēseliski tīru un skaistu, balstot to latviešu tautas tradīcijās, bet vienlaikus izmantojot arī mūsdienīgāku ritmisko zīmējumu un kustību elementus," stāsta Dagmāra Leja

Tā kā tautasdziesma pierakstīta Kurzemes pusē, tad esam pateicīgi Latvijas Etnogrāfiskajam brīvdabas muzejam par iespēju filmēt video tieši Kurzemes sētā. Arī laika apstākļi filmēšanas laikā bija tuvi dziesmā apdziedātajiem, tāpēc izdevusies atbilstoša noskaņa.

Kā informēja kultūras menedžmenta centra "Lauska" pārstāvis Juris Zalāns, "Auļu" jaunais gadskārtu albums gaidāms nākamā gada pavasarī.

Tags

Grupa Auļi
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form