Grupas 'Remix' leģendārā skaņuplate '...pie Laika' iznāks CD formātā
Foto: Publicitātes attēls

Mūzikas nama "Daile" 29. oktobrī kafejnīcā notiks grupas "Remix" 1990. gadā ieskaņotās skaņuplates "...pie Laika" kompaktdiska versijas klajā laišanas svētki. Vairums no skaņuplatē iekļautajām dziesmām nekad nav skanējušas radio, jo 90. gadu sākumā notikušās māsterieraksta zādzības dēļ, tās netika digitalizētas.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Latvijas mūzikas vidē ir zināma leģenda par Raimonda Paula un Radio estrādes orķestra ģitārista Aivara Hermaņa liktenīgo tikšanos, kuras laikā izskanēja aicinājums sapulcēt Latvijas labākos mūziķus, savukārt Maestro solīja dabūt instrumentus un tapa grupa "Remix".

Kā raksta muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, 1988. gadā mūziķi uzsāka patstāvīgu darbību un ar Paulu togad tikās Vissavienības jauno solistu konkursā "Jūrmala", kur piedalījās kā viesi, bet Maestro vadīja žūrijas darbu. Toreiz atskaņotās dziesmas "…pie Laika" saturs tika turēts noslēpumā līdz pēdējam brīdim. Kad "Remix" puiši, tērpušies izaicinoši – nedaudz kā revolucionāri, nedaudz kā skrandaiņi, kāpa uz skatuves, tiešraidē visā toreizējā PSRS no Baltijas jūras līdz Vladivostokai pirmoreiz aizskandēja skaļš brīvības pieprasījums. Mūziķiem toreiz organiski bija nepieciešams radīt dziesmu, kas atainotu gaisā virmojošās pārmaiņu alkas, un vēstījums izdevās tik spēcīgs, ka Ulda Marhilēviča dziesma ar Igo vārdiem uzvarēja 1988. gada "Mikrofona" aptaujā. "Remix" tobrīd nedomāja par skaistām melodijām un popdziesmām, mūziķi juta, ka pienācis laiks skaņdarbiem, kuri ataino brīvības gara mošanos visapkārt. Likās, ka sācies slepens karš, kurā nepieciešami karognesēji, un šādu misiju "Remix" uzņēmās skaņuplatē "…pie Laika".

No astoņām dziesmām divu autors bija Aivars Hermanis, pārējās sacerēja Uldis Marhilēvičs, domājot par Latvijas neatkarības atjaunošanu. Šis patriotiskais muzikālais vēstījums ar Igo, Jāņa Baltausa un Klāva Elsberga dzeju 1989. gadā "Melodijas" ierakstu studijā tapa ļoti īsā laikā, un instrumentālie pavadījumi pārsvarā ieskaņoti, muzicējot kopā – dzīvajā.

Šī bija otrā un arī pēdējā "Remix" dziesmu skaņuplate, kas sekoja 1987. gadā izdotajam albumam "Vēstule", un šoreiz ieraksts izklausījās pēc konceptuāla darba, nevis skaistu skaņdarbu savirknējuma, skaidro Mazvērsīte.

1990. gadā izdotā skaņuplate iegājusi vēsturē arī kā albums, kura oriģinālu nozaga nezināmi ļaundari, ielaužoties skaņu ierakstu studijā, tāpēc "…pie Laika" ieraksti, izņemot tituldziesmu, līdz šim nebija digitalizēti. Pateicoties "Jersika Records" izveidotājam Marekam Amerikam, tas beidzot ir noticis, līdz ar to laiks noslēgt "Remix" pilnas diskogrāfijas iemūžināšanu ciparu formātā. Zīmīgi, šis process noslēdzas ar albumu "…pie Laika", kas ir nopietns, vīrišķīgs un saviļņojošs ieraksts, ar kuru grupa savulaik no popmūzikas strauji pārcēlās rokmūzikas telpā.

Tags

Igo (Rodrigo Fomins) Mūzikas nams "Daile" Raimonds Pauls Remix Uldis Marhilēvičs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form