Izdots Jāņa Šipkēvica instrumentālās mūzikas ieraksts 'Tālavas taurētājs'
Foto: Publicitātes attēls

Šī gada 11. novembrī ieraksta formātā dienasgaismu ir ieraudzījis Jāņa Šipkēvica Jr muzikāls lielformas skaņdarbs "Tālavas taurētājs". Tas komponēts 2016. gadā tērpu un skaņu poēmai ar tādu pašu nosaukumu, kura savulaik tapusi sadarbībā ar modes dizaineru duetu "MAREUNROL'S".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā "Delfi" informē mūziķa pārstāvji, Rūdolfa Blaumaņa pazīstamā poēma, pārvērsta skaņās, tērpos un scenogrāfijā, bija pirmā Valmieras vasaras teātra festivāla atklāšanas darbs 2016. gada augustā. Vizuālās koncepcijas autoru Mares Mastiņas un Rolanda Pēterkopa iedvesmoti, izrādes komandai pievienojās arī režisors Elmārs Seņkovs un skaņu mākslinieks Gatis Zaķis.

Mūzikas ieraksta tapšanā piedalījušies aktieris Gundars Āboliņš, saksofonists Kārlis Auziņš, kontrabasists Lenarts Heindelss, altiste Santa Vižine, Jānis Šipkēvics un Rīgas Doma zēnu kora dalībnieki.

Jānis Šipkēvics: "Šis darbs ir mana atbalss Blaumaņa drosmes manifestam "Tālavas taurētājs". Grūti iztēloties kādu citu darbu latviešu literatūras klasikā, kas tik aktuāli trāpītu būtiskā mūslaiku problēmā. Tautai vajag varoni. Ceru, ka mūsu cerības nesējs dzirdēs šo ierakstu."

Ieraksta vizuālais noformējums ir pieejams iegādei kā NFT (non-fungible token). Iegādājoties šo NFT savā kolekcijā, ir iespējams iegūt ar blokķēdes tehnoloģiju digitāli apstiprinātas, unikālas īpašuma tiesības uz "Tālavas taurētājs" noformējuma dizainu. Šī dizaina autori ir "MAREUNROL'S", un tajā attēlots darbs no mākslinieku īpaši izrādei radītā "Tālavas taurētāja" kolekcijas.

Tags

Elmārs Seņkovs Jānis Šipkēvics (Shipsi) MAREUNROL`S Rūdolfs Blaumanis Valmieras vasaras teātra festivāls
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form