Elektroniskās mūzikas producents un skaņu mākslinieks Andris Indāns, kas pazīstams arī kā "Gas of Latvia", izdevis albumu "Sirēnu Sala", kurā apkopots tāda paša nosaukuma skaņu instalācijā iekļautais muzikālais materiāls.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Albums ierakstīts pandēmijas laikā, saspēlējoties ar apkārt dzirdamajām trauksmes sirēnām, kuras pasaulē turpina skanēt arvien skaļāk. Turpina skanēt arī Andra Indāna pagājušajā vasarā kopā ar programmētāju Reini Indānu un vizuālo mākslinieku Krišu Zilgalvi realizētā papildinātās realitātes skaņas instalācija "Sirēnu Sala" AB dambja teritorijā, Rīgā, kur noenkurots peldošais mākslas centrs ar šajos laikos zīmīgo nosaukumu – "Noass". Instalāciju var piedzīvot jebkurā diennakts laikā, izmantojot viedtālruņa aplikāciju "Sirēnu sala", kuru bez maksas var lejuplādēt no "AppStore" vai "GooglePlay".

Šī projekta iecere bija slēgtas kultūras dzīves apstākļos ar viedtālrunī pieejamajām ģeolokācijas tehnoloģijām realizēt mākslas darbu, kuru var piedzīvot ikviens apmeklētājs no ierobežojumiem brīvā vidē. Albums “Sirēnu Sala” ir skaņas instalācijas lineārā versija jeb autora maršruts “Sirēnu Salas” skaņas mākoņu arhipelāgos. Jāmin, ka AB dambī dzirdamajā instalācijā katram klausītājam ir iespēja izvēlēties savu unikālo skaņdarba maršrutu, brīvi pārvietojoties pa virtuālajiem skaņas mākoņiem. Nepilnu stundu ilgajā Odisejā, naviģējot starp dzīvību un nāvi, starp trauksmi, pieņemšanu un saspēles motīviem ar mainīgo realitāti, albumā izskan pārtapšanas ceļš uz jaunu pasauli.

“Sirēnu Salas” materiāls galvenokārt ierakstīts 2021. gadā ar Latvijā ražoto "Erica Synths" modulāro sintezatoru "Black System III", samiksēts 2022. gadā. Albuma vāka foto autore ir māksliniece Anna Maskava. Andris Indāns ar mūziku un skaņu eksperimentiem nodarbojas jau vairāk kā 30 gadus, viņa pazīstamākais elektroniskās mūzikas projekts ir "Gas Of Latvia" ar 15 realizētiem albumiem, kurus var noklausīties “Gas Of Latvia” Bandcamp profilā. Indāns ir mūzikas autors vairākām teātra izrādēm, filmām, videomākslas projektiem un skaņas instalācijām.

Tags

Gas of Latvia
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form