Jau astoto reizi norisināsies Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls
Foto: Publicitātes foto

8. Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls šogad norisināsies no 30. maija līdz 1. jūnijam, jau tradicionāli piedāvājot koncertus Rīgā un Umurgā. Festivālā šogad piedalīsies grupas no Polijas, Sanktpēterburgas un Latvijas, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Mūsu virsuzdevums – nodrošināt festivāla nepārtrauktību, un to arī darām, rīkojot festivālu jau astoto reizi. Turklāt šim ciparam ir ļoti liela saistība ar bezgalības zīmi," uzsver festivāla producents Armands Leimanis.

30. maijā džeza bārā-restorānā "Trompete" notiks festivāla ieskandināšanas koncerts, savukārt 31. maijā viesnīcas "Hotel Roma" 7. stāva restorānā uzstāsies festivāla viesi – "Easy Winners" no Sanktpēterburgas un "Sunny Groove Dixie" (Latvija).

Festivāla kulminācija paredzēta 1. jūnijā Umurgā, kur laukumā pie Kultūras nama pulksten 15.00 muzicēs grupas "Homeopāti LV", "Lauku ielas diksilends" un diksilends "Sigulda", savukārt vakara koncertā pulksten 19.00 vārds tiks dots festivāla viesiem – "The Dixie Company" (Polija), "Easy Winners" (Sanktpēterburga), kā arī "Sunny Groove Dixie" (Latvija). Vakara koncerts tiks atklāts ar tradicionālo festivāla viesu gājienu pa Umurgas ielām, bet vakara koncerta noslēgumā klausītāji tiks priecēti ar "live jam session". Gaidot vakara koncertu, Umurgas Kultūras nama mazajā zālē bērni varēs noskatīties populāras animācijas filmas, bet lielajā zālē pulksten 16.30 ikviens tiks aicināts noskatīties režisora Jāņa Mūrnieka iestudēto muzikālo komēdiju "Precies, māsiņ!" ar Raimondas Vazdikas, Jāņa Jarāna un Gunta Veita piedalīšanos.

Festivāla viesi "Easy Winners" (Sanktpēterburga) par sevi saka: "Krievijā ir daudz kolektīvu, kas spēlē 40. – 70.gadu mūziku, taču neviens no tiem savā daiļradē nav pievērsies džeza saknēm. Savukārt mēs esam izņēmums. Grupa dibināta 1998.vgadā, piedalās Eiropas un Krievijas mūzikas festivālos, uzstājas Sanktpēterburgas labākajās koncertvietās un, neraugoties uz jaunu dalībnieku pievienošanos, ir palikusi uzticīga 20.vgadsimta pirmās puses muzikālajiem principiem." Grupas repertuārā ir t.s. "arhaiskais" džezs, turklāt ir izvēlējies īpašus instrumentus: bungu vietā mūziķi izmanto veļas dēli, kontrabasa vietā – tubu, bet ģitāras vietā – bandžo. Kā uzsver mūziķi, šie instrumenti lieliski saskan ar džezā tik ierastajiem instrumentiem – saksofonu, klavierēm un trombonu, radot tikai "Easy Winners Ragtime Band" raksturīgo skanējumu. Grupā muzicē: Andrejs Vojevodskis (kontrabass, tuba, vokāls, kazoo), Svjatoslavs Lobanovs (trombons, vokāls, bandžo), Andrejs Blinčevskis (alta saksofons), Aleksandrs Kiahidi – taure, Nikita Arefjevs (klavieres), Boriss Šulmans (rezonatorģitāra, bandžo, vokāls), Vlads Ļašuks (veļas dēlis).

Jau astoto reizi norisināsies Starptautiskais Diksilendu mūzikas festivāls
Foto: Publicitātes foto

Savukārt "Dixie Company" ir diksilends no Poznaņas Polijā. Kopš šīs apvienības rašanās 1993.gadā, tā sniegusi simtiem koncertu un piedalījusies vairākos prestižos pasākumos un festivālos gan Polijā, gan citās Eiropas valstīs. Grupa muzicējusi dažādos džeza festivālos un koncertējuši Francijā, Čehijā, Vācijā, Šveicē, Slovākijā, Zviedrijā un Ungārijā.

Pēdējos gados grupa arī veiksmīgi organaizējusi "Old Jazz Festival" jeb "Vecā džeza festivālu" Poznaņā, turklāt pēc grupas aicinājuma dalību šajā festivālā apstiprināja arī diksilendu mūzikā un pasaulē pazīstamais Kenny Ball (Kenijs Bells) un viņa "Jezzmen" (Lielbritānija). Grupas uzstāšanās vienmēr ir dinamiski šovi – tādi, kas neatstāj auditoriju neuzmundrinātu! Spēcīgā priekšējā līnija un stabila ritma sekcija apvieno patīkamu un iekustinošu tradicionālo džezu. Enerģiju un entuziasmu garantē bandžo spēlētāja dziedāšana un virtuozs sniegums.

Grupā muzicē: Kšištofs Zaremba (Krzysztof Zaremba) – trombons, apvienības līderis; Jakubs Marsžaleks (Jakub Marszałek) – trompete; Rafals Kubale (Rafał Kubale) – klarnete, tenorsaksofons, Voiceks Varšavskis (Wojciech Warszawski) – vokāls, bandžo, ģitāra, Marušs Gajdziels (Mariusz Gajdziel) – bass, Pjotrs Soroka (Piotr Soroka) – bungas, veļas dēlis, menedžeris; Bogdans Vatsons Cileleskis (Bogdan "Watson" Ciesielski) – klavieres, aranžijas.

Biļetes uz festivāla koncertiem varēs iegādāties "Biļešu paradīzes" tīklā, kā arī pie Umurgas Kultūras nama pirms koncerta.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form