Kamerorķestris 'Kremerata Baltica' un pianists Debargs uzstāsies Ventspilī
Foto: Angie Kremer

4. martā Ventspils koncertzālē "Latvija" pirmoreiz viesosies Gidona Krēmera vadītais kamerorķestris "Kremerata Baltica" un franču pianists Likā Debargs (Lucas Debargue), portālu "Delfi" informē "Kurzemes filharmonijas" mārketinga un sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Lācberga.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Izcilā latviešu vijolnieka Gidona Krēmera pirms gandrīz 23 gadiem dibinātais un šobrīd pasaulē viens no daudzinātākajiem Baltijas valstu kameransambļiem “Kremerata Baltica” kopā ar klavierspēles virtuozu Likā Debargu Ventspilī izpildīs poļu komponistu mūziku – Miloša Magina (Milosz Magin) Trešo klavierkoncertu un Mečislava Veinberga (Mieczysław Weinberg) Klavieru kvintetu Andreja Puškareva (Andrei Pushkarev) aranžējumā. Savukārt, vakara ievadā kamerorķestra sniegumā būs klausāma Kšištofa Penderecka (Krzysztof Eugeniusz Penderecki) apjomīgā “Poļu rekviēma” daļa “Chaconne”.

Likā Debargs ir Latvijas publikai labi zināms un iemīļots mūziķis. Kopš žilbinošā snieguma Starptautiskajā Čaikovska konkursā Maskavā 2015. gadā viņš Latvijā viesojies vairākkārt. Konkurss, kurā pianists, kā min klausītāji, “sacēla īstu vētru”, Likā Debargam ļāvis izveidot spilgtu starptautisku karjeru. Līgums ar aģentūru “Columbia Artists Management Inc.” par mūziķa māksliniecisko interešu pārstāvniecību pēdējo gadu laikā ir nodrošinājis neskaitāmus koncertus uz pasaules prestižāko koncertzāļu skatuvēm gan solo priekšnesumos, gan sadarbojoties ar ievērojamākajiem orķestriem un diriģentiem - Valēriju Gergijevu, Vladimiru Fedosejevu, Vladimiru Jurovski, Andreju Boreiko, t.sk. arī ar Gidonu Krēmeru un “Kremerata Baltica”.

“Savu brīnišķīgo kolēģu teiktajā ieklausos vienmēr. Daudzus lieliskus padomus man ir devis Gidons Krēmers, sadarbību ar viņu atceros ar neticamu prieku. Viņš man ir paraugs gan kā mūziķis, gan kā personība, viņš mani iedvesmo, un es ar ārkārtīgu cieņu izturos pret šo cilvēku, meistaru, filozofu,” par savām attiecībām ar diriģentu kādā intervijā savulaik stāstījis Debargs, kurš šajā sezonā muzicēs kopā ar “Kremerata Baltica”, debitēs uz Kārnegi zāles galvenās skatuves ASV, uzstāsies Bostonā, Toronto, Monreālā, kā arī dosies kopīgā turnejā kopā ar Krievijas Nacionālo orķestri un maestro Pletņevu.

Gidona Krēmera un “Kremerata Baltica” vārdi Latvijas publikai komentārus neprasa. Katra jauno, aizrautīgo un izcilo Baltijas mūziķu kolektīva viesošanās tā mākslinieciskā vadītāja dzimtenē ir svētki. Arī Ventspilī gaidāmais koncerts būs īpašs, jo tajā izskanēs mūziķiem tuvo poļu skaņražu opusi.

Ar Mečislava Veinberga daiļradi orķestri saista īpašas attiecības. Veinberga, kuru daudzi uzskata par Dmitrija Šostakoviča mūzikas stila mantinieku, darbu interpretācijas “Kremerata Baltica” sniegumā jau iepriekš izpelnījušās starptautisku mūzikas kritiķu atzinību visā pasaulē. Tieši Krēmers ar sev piemītošo unikālo skanējumu ir pats piemērotākais šī repertuāra interprets.

Likā Debargu savukārt ar Miloša Magina mūziku saista bērnības atmiņas – tie bijuši vieni no pirmajiem skaņdarbiem, kurus viņš apguvis, mācoties pie savas pirmās pasniedzējas, Magina studiju biedres. Kā pirms martā gaidāmajiem koncertiem stāsta pats Likā Debargs, izvēle par labu Trešajam klavierkoncertam ir gluži saprotama – pianistam, iespējams, tuvākā skaņraža darba izpildījums kopā ar, viņaprāt, pasaules labāko stīgu orķestri un diriģentu, kuru viņš tik ļoti ciena.

Tags

Koncertzāle "Latvija" Gidons Krēmers Kremerata Baltica
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form