Konkursā 'Hadrons' uzvar grupa 'Chomsky Chess Club'
Foto: Publicitātes foto

21. maija vakarā uz mūzikas kluba "Nabaklab" skatuves kāpa sešas jaunās studentu mūzikas grupas, lai Latvijas radio 6 – radio "Naba" un LU Studentu padomes rīkotajā Jauno mūzikas grupu konkursa "Hadrons'15" finālā publiku iepazīstinātu ar savu skanējumu. Par šī gada konkursa uzvarētājiem kļuva muzikālā apvienība "Chomsky Chess Club", kas pārstāvēja Latvijas Universitātes Datorikas fakultāti, stāsta konkursa organizatori.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Chomsky Chess Club" izvediota 2015. gada janvārī. Kā saka paši grupas pārstāvji par grupas rašanos, "Grupas biedri iepriekš spēlēja grupā "Astrofish", tā kā grupa izjuka, bet mūzika tik un tā radās, divi grupas biedri izveidoja jaunu grupu "Chomsky Chess Club" (CCC). Caur paziņām atradām bundzinieku, ģitāristu un basistu, tā arī nekomplektējāmies. Par nosaukumu - Rīgā ir vieta "Chomsky" (bārs), kur solists bieži vien spēlē šahu labā atmosfērā. Tā arī iepatikās doma par to, ka mēs varētu saukties Čomskija Šaha klubs. 

Tuvākie nākotnes plāni - ir vēlme spēlēt un attīstīties, ierakstīt arī EP tuvākajā laikā". Šogad šo grupu klausītāji varēs baudīt Starptautiskajā mūzikas un mākslas festivālā Ratniekos - "Laba Daba", mūzikas un mākslas festivālā "Bildes", kā arī Latvijas Universitātes jauno studentu svētkos "Aristotelis". Bet ļoti iespējams jau tuvākajā laikā šīs grupas skanējums tiks ierakstīts paliekošā un iekonservētā formātā, jo viena no galvenajām balvām šajā konkursā ir ieraksta laiks studijā "SKAN".

"Chomsky Chess Club" ieguva arī skatītāju favorītiem - gan interneta balsojumā, gan klātienē izraisot skatītāju ovācijas. Skatītāju labāk novērtētākā grupa interneta balsojumā saņēma īpašu balvu no konkursa atbalstītājiem "Lāčplēsis". Pirmoreiz šogad LU Studentu padome aizsāka jaunu tradīciju pasniedzot uzvarētājiem ceļojošo kausu.

Konkursā otro vietu ieguva Gatis Ziema un Izvirtības rēgi, kas šogad pārstāvēja Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultāti, bet trešo vietu un arī ierakstu studijas "SKAN" specbalvu ieguva grupa "TRIS".

Konkursa finālam bija izraudzītas sešas jauno mūziķu grupas "S.A.D.", "TRIS", "Cilvēks sapņotājs", "Gatis Ziema un призраки разврата", "AnimaVolo", kā arī "Chomsky Chess Club", bet finālā izskaņā uzstājās šī konkursa 2007. gada uzvarētāji - "Das Sonntags Legion". 

Šogad Konkurss notika jau desmito gadu, un kopumā tajā dalību pieteikušas vairāk nekā 220 grupas. Šogad pirmoreiz iespēja piedalīties konkursā bija ne tikai LU, bet arī citu augstskolu studentu grupām.

Iepriekšējo gadu uzvarētājas - "DJ Krankenwagen", "Nepilngadīgā Anna", "Starmetis", "Das Sonntags Legion", "The Movies" (tagad "Tribes of the City"), "Ēnu kaleidoskops", grupa "Nē!" - pēc tam izdevušas arī ierakstus un kļuvušas pazīstamas ne tikai Latvijā. 

Konkursa žūriju veido Radio "Naba", mūzikas industrijas un studentu pārstāji - Juris Kaukulis ("Dzelzs Vilks"), Jānis Dubavs (ierakstu studija "SKAN"), Tija Auziņa (festivāls "Bildes"), Madars Štramdiers (Radio "Naba"), Uldis Rudaks (mūzikas žurnālists), Raimonds Lagimovs ("Inokentijs Mārpls", Radio "Naba"), Ilva Grigorjeva (Latvijas Studentu apvienība), Anete Čīma (LU Studentu padome) un Iveta Šuste no pasākuma atbalstītāja "Lāčplēsis". 

Tags

Bildes (festivāls) Dzelzs Vilks Inokentijs Mārpls Juris Kaukulis Konkurss Latvijas Universitāte Mūzika Nabaklab Raimonds Lagimovs Uldis Rudaks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form