Laima Jansone muzicēs ar koklētāju kopu 'Austras koks'
Foto: Publicitātes foto

Introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" programmā uzstāsies Laima Jansone un koklētāju kopa "Austras koks", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerts notiks Rīgas Sv. Pētera baznīcā 27. jūnijā pulksten 19.00.

Kā raksta festivāla rīkotāji, Laimas Jansones rokās senais latviešu instruments kokle atdzīvojies jaunās skaņās. "Spēlējot kopā ar dažādu žanru mūziķiem – sākot ar popa un roka, beidzot ar džeza un akadēmiskās mūzikas pārstāvjiem, Laima ir pierādījusi, ka etnogrāfiskā kokle var skanēt ļoti mūsdienīgi," raksta festivāla rīkotāji.

Šajā koncertā Laima muzicēs kopā ar pašas izveidoto koklētāju kopu "Austras koks", aicinot izbaudīt tīras kokles skaņas bagātīgā skanējumā.

Izcilā koklētāja Laima Jansone ir Latvijā vispazīstamākā tautas mūzikas pārstāve, kuras vārds izskanējis arī pasaulē. Mūziķe uzskata, ka varbūt tieši starpžanru sadarbība palīdz kokli gan ieraudzīt jaunā kvalitātē, gan apjaust, ka ar šo instrumentu var spēlēt ļoti dažādu mūziku, ka tai ne vienmēr jābūt tradicionālai un ar priekšstatiem apaugušai. Tomēr, Laima Jansone iet ne tikai celmlauža ceļu, bet savā radošajā būtībā tiecas pēc pirmsākuma – tīrās un neatdarināmās skaņu pasaules, ko spēj uzburt vien kokles dvēsele. "Tas ir līdzsvara punkts, ko es tagad meklēju. Tā ir atgriešanās atpakaļ pie sevis... Tas ir brīdis, ko tu velti tikai un vienīgi sev, lai pēc tam atkal būtu pilnvērtīgs un spējīgs iet uz priekšu," atklāj Laima.

Savu pirmo solo programmu "Ad Lucem" festivālā Laima Jansone sniedza 2010. gadā Vecgulbenes muižā, vēl pirms plašās popularitātes, ko aizsāka viņas albuma "Sidrabs" iznākšana. Kādā intervijā viņa stāsta: "Viena no pieredzēm man bija pirms vairākiem gadiem Introvertās mūzikas festivālā, vienā no pirmajiem solo koncertiem. Viss koncerts tika spēlēts bez pārtraukuma un bez aplausiem pa vidu. Tās bija 60 minūtes tīras skaņas. Ļoti meditatīvas, klusinātas, iekšējas skaņas. Brīdī, kad tas beidzas, ir tāds pārdzīvojums! Tu esi bijis tajā klusumā, koncentrējies, gan kā spēlētājs, gan klausītājs, un kaut kas ir mainījies! Tā ir mūzikas terapija. Tu pat nevari pateikt – kas, bet kaut kas ļoti būtiski ir mainījies tevī pašā..."

Jau ziņots, ka šī gada Introvertās mākslas festivāla "Ad Lucem" koncertos uzstāsies čellists un Krētas liras spēles un improvizācijas meistars, komponists Jorgs Kaloudis no Grieķijas, kā arī pasaules mūzikas ansamblis "Konstantinopole" no Kanādas.

Introvertās mākslas festivāls "Ad Lucem" notiek kopš 2002. gada. Festivāls izceļ garīgumu kā mākslas darba virsvērtību un izvirza to kā galveno mākslinieciskā izpildījuma kritēriju.

Tags

Ad Lucem Laima Jansone
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form