Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" 23. februārī pulksten 18.00 ar savu vienīgo koncertu, pirmo reizi Latvijā uzstāsies pasaulslavenais baroka mūzikas interprets, itālis Marko Bīslijs (Marco Beasley). Viņš Liepājā uzstāsies koncertsērijā "Pasaule Lielajā dzintarā", portālu "Delfi" informē koncertzāles "Lielais dzintars" pārstāvji.

"Esmu ārkārtīgi gandarīta, ka mums uz Liepāju izdevies atvest tik izsmalcinātu mākslinieku un senās mūzikas ekspertu kā Marko Bīslijs. Dziedātājs visā pasaulē pazīstams ar savu nepārprotamo balss tīrību un ļoti īpašo vokālo tehniku, kas ir viņa plašo vēsturisko pētījumu rezultāts. Bīsliju raksturo mīlestība uz vārdu, aktiera komunikācijas talants un izteiksmība, kas rada dažādas vokālās krāsas un intīmu muzikālo pieredzi. Esmu pārliecināta – Marko Bīslija agrīnā baroka spožās pērles ar savu unikālo dabu aizraus ne tikai profesionālus mūzikas pētniekus, bet ikvienu klausītāju!" uz koncertu aicina "Lielā dzintara" mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

Savā "Itālijas dienvidu dziesmu" programmā Bīslijs kopā ar ansambli dosies pa pēdām Itālijas brīvajam garam – dabai, leģendām, rituāliem un seno dzejnieku vārdiem. 17. gadsimta dziesmās viņš atspoguļos laiku, kad Eiropas vēsturē veidojās jauns muzikālās domāšanas veids, kura šūpulis ir Bīslija dzimtene – Itālija. Ja 15. un 16. gadsimtā mūzikā dominēja sarežģīta polifonija, tad 17. gadsimta baroka mūzika ir saziņas līdzeklis, kas klausītājos var radīt spēcīgas emocijas. Bīslija agrīnā baroka repertuārā būs saklausāma gan pagātnes mīlestība, gan zaudējumu sāpes, gan jaunas draudzības laime. Līdzās viņa tenoram lautu spēlēs Fabio Akurso (Fabio Accurso), arkilautu un baroka ģitāru – Stefano Roko (Stefano Rocco), kolašoni – Leonardo Masa (Leonardo Massa), bet rāmja bungu – Vito De Lorenci (Vito De Lorenzi). Priekšnesumu papildinās beļģu dejotājas Līzelotes Folkertes (Lieselotte Volckaert) kaislīgās dienvidu dejas.

Marko Bīslijs ir dziedātājs, aktieris un literāts, kurš dzimis Dienviditālijā un padziļināti studējis, un izkopis senās mūzikas stilistikas smalkos pagriezienus. Pēc renesanses mūzikas studijām Boloņas universitātē (Itālijā) viņš strauji uzsāka spožu koncertu karjeru, nonākot pasaules prestižākajās koncertzālēs – "Mozarteum Salzburg" Austrijā, "Concertgebouw" Amsterdamā, "Accademia Nazionale di Santa Cecilia" Romā, "Lincoln Center" Ņujorkā un citviet pasaulē. Viņa pētījumi vokālās mūzikas radīšanā un dziedāto tekstu skaidrība ir nesusi Bīslijam aizvien plašāku slavu. Holandes Teātra un koncertzāļu asociācija 2009. gadā talantīgo mākslinieku nominēja kā gada labāko izpildītāju. Bīslijs lepojas arī ar plašu diskogrāfiju. Lielākā daļa no viņa ierakstiem radīti kopā ar ansambli "Accordone", bet 2014. viņš atstāja grupu, lai uzsāktu vēl personīgāku un patstāvīgāku muzikālo ceļu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!