LNO 'Makbets' kļūst par otru skatītāko uzvedumu interneta platformā
Foto: Agnese Zeltiņa

Latvijas Nacionālā opera vēsta, ka Džuzepes Verdi "Makbeta" iestudējums starptautiskajā digitālajā vietnē "Operas platforma" jūnijā kļuvis par otro skatītāko iestudējumu. "Makbetu" jūnijā noskatījušies 13 557 cilvēki jeb 16% no visiem platformas apmeklētājiem.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Savukārt visskatītākais bijis Pētera Čaikovska operas "Pīķa dāma" iestudējums no Nīderlandes Nacionālās operas ar Marisu Jansonu pie diriģenta pults. Šo uzvedumu vērojuši 18 285 skatītāji. Otrs šobrīd platformā ievietotais Latvijas Nacionālās operas iestudējums "Maonona Lesko" kopš 15. aprīļa raisījis 25 808 cilvēku interesi.

Opera "Makbets" 11. jūnijā tiešraidē tika translēta no Rīgas Operas festivāla, "Operas platformā" tā būs skatāma līdz 10. decembrim. Operu "Makbets" diriģē Mārtiņš Ozoliņš, lomās – Vladislavs Suļimskis, Tatjana Melņičenko, Sergejs Poļakovs, Romāns Poļisadovs, Raimonds Bramanis un citi. Iestudējumu veidojuši režisors Viesturs Meikšāns, scenogrāfs Reinis Suhanovs, kostīmu mākslinieki "Marounrol's", video mākslinieks -8, horeogrāfe Linda Mīļā.

LNO 'Makbets' kļūst par otru skatītāko uzvedumu interneta platformā
Foto: Agnese Zeltiņa

"Makbeta" iestudējums atzinīgas recenzijas izpelnījies prestižajos opermākslai veltītajos medijos "Opernglass" (Vācija) un "Opera Now" (Lielbritānija). Latvijas skatītāji "Makbeta" iestudējumu novērtējuši, ievēlot to par kategorijas "Teātris" uzvarētāju balvas "Kilograms kultūras" pavasara balsojumā. Iestudējuma radošā komanda saņēmusi arī vairākas "Spēlmaņu nakts" nominācijas par labāko scenogrāfiju (Reinis Suhanovs), labākajiem kostīmiem (MAREUNROL'S), labāko video (-8 un Anna Meldrāja) un labāko horeogrāfiju (Linda Mīļā).

Starptautiskā operas platforma "The Opera Platform" izveidota 2015.gadā ar mērķi radīt vienotu mediju operas mākslas popularizēšanai Eiropā un pasaulē. Tās veidotāji ir Eiropas operu un festivālu asociācija Opera Europa, 15 izcili Eiropas operteātri, kuru vidū ir arī VSIA "Latvijas Nacionālā opera un balets", kā arī starptautiskais prestižais kultūras un mākslas kanāls ARTE. Starptautiskā operas platforma tiek veidota ar Eiropas Savienības programmas "Radošā Eiropa" atbalstu.

Tags

Džuzepe Verdi Latvijas Nacionālā opera Spēlmaņu nakts
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form