Marisa Jansona vietā festivālā 'Rīga Jūrmala' uzstāsies Suzanna Melki
Foto: Publicitātes foto

Otrdien, 25. jūnijā, Bavārijas Radio simfoniskā orķestra oficiālie pārstāvji paziņoja, ka maestro Mariss Jansons, sekojot ārsta norādījumiem, atceļ visas šovasar plānotās uzstāšanās kopā ar orķestri, tostarp arī Londonas BBC Proms, Zalcburgas festivālā, Minhenē, Ingolštatē un mūzikas festivālā "Rīga Jūrmala", portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāju pārstāve Inga Vasiļjeva.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūzikas festivālā "Rīga Jūrmala" atklāšanas koncertos 19. un 21. jūlijā ar Bavārijas Radio simfonisko orķestri maestro vietā stāsies Suzanna Melki (Susanna Mälkki) – mūsdienu pieprasītākā orķestru diriģente.

"Festivāla komandas un visu Latvijas mūzikas mīļotāju vārdā novēlam maestro Jansonam ātru atveseļošanos un ļoti ceram uz viņa dalību festivālā nākamgad," komentē mūzikas festivāla "Rīga Jūrmala" direktore Zane Čulkstēna. "Tajā pašā laikā esam pateicīgi un priecīgi uzņemt prominento diriģenti Suzannu Melki, kuras daudzpusība un plašais repertuārs ir ļāvis viņai uzstāties kopā ar mūsdienu pieprasītākajiem simfoniskajiem un kamerorķestriem, kā arī pasaules prestižākajos opernamos."

Somu diriģente un čelliste Suzanna Melki (1969) ir Helsinku filharmoniskā orķestra galvenā diriģente (no 2016. gada) un Losandželosas filharmoniķu galvenā viesdiriģente (no 2016. gada). Melkes izcilie sasniegumi muzikā ir lauzuši daudzus stereotipus – viņa ir pirmā un līdz šim brīdim vienīgā diriģente sieviete, kas vadījusi pasaulslaveno ansambli "Ensemble InterContemporain" (kolektīvu 1976. gadā dibināja Pjērs Boulezs). Viņa ir pirmā sieviete – Losandželosas filharmoniķu galvenā viesdiriģente kopš šī amata izveidošanas 1981. gadā. Metropolitēna operas 136 gadu vēsturē viņa ir bijusi ceturtā sieviete, kas jebkad diriģējusi prestižajā opernamā, un pirmā, kas bijusi pie diriģenta pults "Metropolitan Opera Live" HD translācijā.

Diriģentes karjeru Melki sāka Gēteborgas simfoniskajā orķestrī, pēc tam kļuva par Stavangeras simfoniskā orķestra māksliniecisko vadītāju. Šobrīd Melke ir gaidīta diriģente pasaules prestižākajos opernamos – Vīnes valsts, Metropolitēna, Hamburgas valsts, Parīzes Nacionālajā operā, kā arī koncertē ar pasaules vadošajiem simfoniskajiem orķestriem – Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Vīnes, Berlīnes un Londonas filharmoniķiem u.c.

Suzanna Melki ir saņēmusi Somijas augstāko valsts apbalvojumu – Somijas Lauvas ordeni, kā arī Francijas Goda Leģiona ordeni. 2016. gadā kļuva par gada diriģenti pēc "Musical America" atzinuma, 2017. gadā saņēma Ziemeļvalstu padomes mūzikas balvu.

Tags

Festivāls Rīga Jūrmala Mariss Jansons
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form