Multimediālo koncertšovu 'Gadalaiki' pārceļ uz šā gada rudeni
Foto: Publicitātes foto

Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" plānotais multimediālais koncertšovs "Gadalaiki" ticis pārcelts uz 2020. gada 3. oktobra pulksten 18.00, portālu "Delfi" informē rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Iepriekš koncerts bija plānots 26. jūlijā. Kā ziņots koncertšovā "Gadalaiki" varēs baudīt klasiskās mūzikas hitus, ko papildinās iespaidīgs Latvijas vadošo mākslinieku radīts gaismu un video šovs. Koncertā uz skatuves kāps gan pianists Vestards Šimkus, gan vijolniece Darja Smirnova un Liepājas kamerorķestris.

Lēmums pārcelt koncertu pieņemts valstī izsludinātās Covid-19 pandēmijas un joprojām spēkā esošo ierobežojumu dēļ. Visas iegādātās biļetes ir derīgas uz jauno datumu.

Koncerta programmā pianists Vestards Šimkus atskaņos Pētera Vaska vērienīgo klavierdarbu ciklu "Gadalaiki", kam īpašu gaismu šovu veido Mārtiņš Feldmanis, kurš kā gada labākais gaismu mākslinieks jau divreiz sveikts ar Latvijas teātru "Spēlmaņu nakts" balvu.

Pētera Vaska vairāku gadu garumā rakstītie "Gadalaiki" aizsākās 1980. gadā ar "Balto ainavu" – tā laika Baltijas komponistu minimālisma garā radītu meditāciju, kur izmantotas tikai dažas skaņas. 1981. gadā komponists radīja jau krietni izvērstāku, dramatiski aktīvu skaņdarbu "Rudens klaviermūzika", savukārt 1995. gadā tam sekoja dabas skaņu ainava "Pavasara klaviermūzika", bet darbu ar nosaukumu "Vasara" Vasks uzrakstīja 2009. gadā.

Koncerta otrajā daļā uz skatuves kāps Darja Smirnova – viena no spožākajām Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra vijolniecēm, kas kopā ar Liepājas kamerorķestri atskaņos pasaules klasiku – Antonio Vivaldi četru vijolkoncertu ciklu. Vivaldi "Gadalaiki" ir viens no populārākajiem klasiskās mūzikas opusiem, kas piedzīvojis neskaitāmus ieskaņojumus un interpretācijas visā pasaulē. Komponējot šo vēlāk tik slaveno mūziku, Vivaldi sirsnīgi izpriecājies, zīmējot dabas un sadzīves ainas, un partitūrā ierakstot arī vārdisku to atšifrējumu. Šajos skaņdarbos netrūkst ne harmonijas, ne izdomas.

Latvijas izcilākie video mākslinieki Artis Dzērve, Ineta Sipunova, Vikijs (Viktors Keino) un Mīnus Astoņi (Andris Vētra) katrs savam gadalaikam gatavo īpašu 3D video performanci, kas slavenajai Vivaldi mūzikai piešķirs papildu dimensiju.

Biļetes uz koncertu "Gadalaiki" pieejamas visās "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Koncerts Gadalaiki Lielais Dzintars Pēteris Vasks Vestards Šimkus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form