Dziedātājs Mikus Abaroniņš un arfiste Dārta Tisenkopfa laiduši klajā savu versiju populārajai Imanta Kalniņa "Betas dziesmiņai".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Kad nejauši izdzirdēju Betas dziesmu skanam radio, man atausa bērnības atmiņas, kad vasaras dienas pavadīju lauku idillē pie Daugavas, un uzreiz sapratu, ka mums kopā ir jāieraksta šī dziesma", tā Mikus Abaroniņš.

Mikus Abaroniņš un Dārta Tisenkopfa savu sadarbību sāka 2018. gada decembrī, kad mūziķiem bija iespēja saspēlēties vokālās grupas "Framest" koncertā kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri. "Liepājas "Lielā dzintara" aizkulisēs uzrunāju Dārtu, un radās ideja par eksperimentālu arfas un balss duetu. Lai gan esam divas absolūti kontrastējošas personības, pārstāvam dažādu stilistiku un māksliniecisko vidi, mūs vienoja vēlme muzicēt, un mūsu idejas papildina vienu otru" Mikus atceras sadarbības sākumu.

Dārtas un Mikus duetam interesē viss: labprāt tiek izpildīta senā un laikmetīgā mūzika, klasika un popmūzika. Šovasar duets bija jaunums kamermūzikas festivāla Sansusī apmeklētājiem un septembrī mūziķi piedalīsies starptautiskā konkursā "Suoni Di Arpa" kas notiek Itālijas pilsētā Saluco.

Mikus Abaroniņš plašāk ir pazīstams kā vokālās grupas "Framest" dziedātājs, bet pēdējā laikā aktīvi uzstājas kā solo mākslinieks. Dārta Tisenkopfa 2018. gada beigās atgriezās no Itālijas pēc maģistra studijām Parmas mūzikas akadēmijā un šobrīd ir Liepājas Simfoniskā orķestra māksliniece, kā arī uzstājas kā solo māksliniece.

Tags

Framest Imants Kalniņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form