Sveicot komponistu Imantu Kalniņu 80 gadu jubilejā, Rīgas interešu izglītības koru kolektīvu dalībnieki attālinātā mācību procesa laikā iedziedājuši īpašu sveicienu – komponista Imanta Kalniņa dziesmu ar Laimas Līvenas vārdiem "Karsta mana jauna dziesma". Īpaši šim notikumam kora aranžējumu veidojis diriģents Andris Gailis.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Atskaņojumā kopumā piedalās 36 dziedātāji no astoņām Rīgas izglītības iestādēm, kopējo skanējumu papildina profesionāli mūziķi – Egija Sproģe (flauta), Elīza Sestule (čells), Māris Vitkus (taustiņinstrumenti), Jānis Olekšs (bass) un Mārtiņš Miļevskis (sitaminstrumenti). Kopskaņu veidoja un diriģēja Inga Cimiņa, projektu vadīja Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra galvenā speciāliste koru mūzikā Ilona Plūme un projektu vadītāja Santa Vancāne.

Dziedātāju balsis digitālajā kopkorī apkopoja skaņu režisors Kārlis Zvejnieks, savukārt video režiju veidojis Jānis Romanovskis.

Kā raksta videoklipa veidotāji, Imanta Kalniņa dziesmas skolu koru repertuārā vienmēr ieņēmušas nozīmīgu vietu gan koncertu, gan Dziesmu svētku repertuārā. Nav iedomājams bērnu koris, kas nebūtu dziedājis "Jautro danci", "Zelta sietiņu" vai "Astoņus kustoņus", vai jauniešu koris, kuru neaizrautu "Dziesma par jautājumu", "Kamēr" , "Dziesma, ar ko tu sāksies?" vai Fināla dziesma no kinofilmas "Sprīdītis", jo šī mūzika ir pārlaicīga, nezaudē savu aktualitāti un vēstījumu, liekot simtiem klausītāju dziedāt līdzi gan ikdienā, gan svētku reizēs.

Rīgas Interešu izglītības metodiskā centra vadītāja, virtuālā kora projekta idejas autore, Inga Cimiņa dalās pārdomās par dziesmas izvēli: "Imanta Kalniņa mūzikas īpašais rokraksts - reizē dziļums un niansēts trauslums, daudzu gadu garumā uzrunājis visu paaudžu klausītājus, dziedātājus un mūziķus, arī mani. Sākot strādāt pie projekta, grūtākais bija saprast, kuru no milzīgā dziesmu klāsta izvēlēties. Taču šis laiks, kas mums visiem liek daudz ko pārvērtēt, pateica priekšā, ka mēs spējam turpināt, spējam degt par ideju, par kultūru, par tradīciju, par mūsu jauniešiem, ka dziesma vienmēr ir līdzās, tā silda arī sūros laikos, tā dod spēku un aizrautību. Tāpēc - "Karsta mana jauna dziesma" jaunā kora skanējumā, jo mēs esam "Zeme, kas dzied"!"

Imants Kalniņš dzimis 1941. gada 26. maijā.

Tags

Imants Kalniņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form