Operetes festivālu ieskandinās labdarības koncerts 'Ar mīlestību!'
Foto: LeanderArkenau / CC

Ieskandinot Pirmo Operetes festivālu, 18. jūlijā labdarības koncertā-veltījumā "Ar mīlestību" Ikšķiles luterāņu baznīcā muzicēs solisti Evita Zālīte, Juris Vizbulis un pianiste, Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, vēsta rīkotāji. Koncerta sākums plkst. 12.00.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā piedalīsies arī jaunā, talantīgā Ikšķiles mūzikas skolas 2. vijoles klases audzēkne Amanda Patjanko, stāsta rīkotāji.

Programmā Emīla Dārziņa "Aizver actiņas un smaidi" un "Spāniešu romance", Jāzepa Vītola "Laimīte", Jāzepa Mediņa "Mēness starus stīgo", Bruno Skultes "Sapņu zeme" un citas skaistākās latviešu komponistu solodziesmas, kā arī skaņdarbi vijolei.

Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska stāsta: "Pirmo Operetes festivālu vēlamies sākt ar labdadrību, ar koncertu, veltītu Operetes teātra atdzimšanai. Esmu pārliecināta, ka operete cilvēkiem Latvijā ir nepieciešama - to apliecina gan pilnās skatītāju zāles, gan labās skatītāju un profesionāļu atsauksmes, gan mākslinieku atsaucība un ieinteresētība.

Iedibinot jaunu festivālu, vēlamies ar šo mūziku pateikties Dievam un, simbolizējot Operetes teātra atdzimšanu, dēstīt mīlestības sēklu nākotnei, atbalstot jaunu talantu. Koncerta ienākumi tiks ziedoti talantīgas topošās vijolnieces Amandas Patjanko atbalstam - vijoles iegādei, lai sekmētu viņas muzikālo izaugsmi. Viņu un mūs visus vieno mīlestība uz mūziku."

Mazo vijolnieci Amandu, kas šogad Latvijas mūzikas skolu mūzikas jaunrades konkursā "Skaņuraksti Ādažos" spēlēja pašsacerētu skaņdarbu ciklu "Amandas pasakas" un ieguva 3. vietu, vijoles spēles skolotāja Karlīna Īvāne raksturo kā talantīgu, radošu topošo mūziķi un apbrīno viņas izturību un lielās koncentrēšanās spējas.

Par mūzikas instrumeta izvēli meitene stāsta:"Mana mamma teica, - tu drīksti izvēlēties jebkuru instrumentu, izņemot akordeonu". Amandai ļoti patīk uzstāties, tādēļ meitene pati piesakās konkursiem Tīnūžu pamatsskolas ietvaros, patstāvīgi izvēloties arī skaņdarbus. Garām netiek laista it neviena uzstāšanās iespēja, stāsta koncerta rīkotāji.

Skolotāja atzīst, ka Amandai droši var uzticēt arī vijoles demonstrēšanas pasākumu organizēšanu. Šoziem meitene, dodoties ar vijoli pie radošo grupu bērniem, pati bija sastādījusi plānu un izdomājusi "vijoles skaņu mīklas" un dažādus jautājumus mazajiem. Pārsteigumu skolotājai Amanda sagādāja arī ar video, kurā bija ierakstījusi pašas spēlētu jauno Eirovīzija topa dziesmu. Meitene vienmēr priecājas, kad tuvojas brīvdienas, ko pavadīs pie vecmāmiņas laukos kopā ar muzikālo māsu un brāli, jo tur viņa var spēlēt vijoli no rīta līdz vakaram. Amandai ir nelokāma pārliecība: "Es gribu kļūt par slavenu vijolnieci"!

Soliste Evita Zālīte atzīst, ka "koncerta idejas pamatā ir pateicība par tām Dieva dāvanām un talantiem, kuri mums, kā mūziķiem ir piešķirti. Dāvana ir arī sirds, kura spēj redzēt un just. To visu saliekot kopā, rodas milzīgs prieks un vēlme dalīties".

Ikšķilē 18.jūlijā pirmo reizi Latvijā notiks Opertes festivāls, kur visas dienas garumā būs dažādi pasākumi - labdarības koncerts "Ar mīlestību!"', tikšanās ar operetes solistiem, muzikāli teatrāls uzvedums bērniem "Paukojam un šmaukojam", Galā koncerts un valšu vakars, atrakcijas bērniem, tirdziņš, fotografēšanās operešu varoņu kostīmos un citi pasākumi.

Koncertos piedalīsies solisti Sonora Vaice, Ingus Pētersons, Jolanta Strikaite, Evita Zālīte, Dainis Skutelis, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Arturs Mangulis, Juris Vizbulis u.c., dejotāji, orķestris, Madars Kalniņš ar džeza grupu, Agija Ozoliņa-Kozlovska un pazīstami aktieri. Festivāla režisors Valdis Lūriņš, diriģents Guntars Bernāts, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, scenogrāfs Oskars Dreģis.

Koncerta "Ar mīlestību!" biļešu cena iepriekšpārdošanā – 4 eiro, koncerta dienā ¬– 5 eiro. Biļetes pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Tags

Bruno Skulte Ikšķile Ingus Pētersons Jolanta Strikaite Sonora Vaice
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form