Latvijā pirmās popgrupas "Eolika" pirmā sastāva dalībnieks, ģitārists, dziedātājs un komponists Zigismunds Lorencs pēc 15 gadu prombūtnes ieradīsies Latvijā no savas mītnes zemes Kanādas, lai piedalītos Borisa Rezņika 70 gadu jubilejas lielkoncertos "Mana mūža melodijas", portālu "Delfi" informē koncerta rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Jau ziņots, ka jubilejas koncerti "Mana mūža melodijas" notiks 3. maijā Rīgā, Kongresu namā un 5. maijā Cēsīs, Vidzemes koncertzālē "Cēsis".

Zigismunda Lorenca un Borisa Rezņika kopīgā muzikālā karjera sākusies pirms pusgadsimta. Toreiz kādas Padomju Latvijas akadēmiskās mūzikas vidusskolā audzēkņi izdarīja to, ko tajos laikos nedrīkstēja pat sapņot. Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolas audzēkņi izveidoja Latvijā pirmo popgrupu, kas izpildīja elku "Bītlu" dziesmas un arī pašu rakstītu mūziku līdzīgā muzikālā stilā. Vēl šodien īsti nav saprotams, kā šī grupa netika aizliegta padomju cenzūras apstākļos, kaut gan "saķeršanās" ar kultūru pārraugošajām iestādēm bija.

Jaunie mūziķi, kuri tolaik ne apzinājās, ne spēja iedomāties, ka veido Latvijas populārās mūzikas vēsturi – Boriss Rezņiks (balss, taustiņinstrumenti), Zigismunds Lorencs (balss, ģitāra), Juris Griņevs (balss, ģitāra), Jurijs Kuzminovs (balss, basģitāra) un Eduards Novikovs (balss, bungas) – bija pirmais grupas "Eolika" sastāvs. Grupa veiksmīgi darbojās līdz 70. gadu sākumam, kad tās dalībniekiem bija jādodas dienēt Padomju armijā.

Nākamais groups "Eolika" sastāvs tika dibināts 1977. gadā, bet jau bez Zigismunda Lorenca līdzdalības – viņš aktīvi darbojās grupā "Selga", ko vadīja Aldis Ermanbriks un uzsāka solo karjeru. Par lielāko Zigismunda Lorenca solo karjeras sasniegumu var uzskatīt otro vietu "Mikrofona aptaujā 1977" ar dziesmu "Ceriņi".

Pēc gandrīz piecdesmit gadiem trīs grupas "Eolika" pirmā sastāva dalībnieki – Boriss Rezņiks, Zigismunds Lorencs un Juris Griņevs – atkal satiksies, lai kopā uzspēlētu uz vienas skatuves.

Atgādinām, ka Borisa Rezņika jubilejas koncertos piedalīsies arī Ralfs Eilands, Kristīna Zaharova, Mārtiņš Ruskis, Aija Vītoliņa un mūziķi no grupas "Eolika" – Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks un Viktors Zemgals. Par muzikālo pavadījumu rūpēsies muzikālā grupa Mārča Auziņa vadībā un Vidzemes augstienes kamerorķestris. Koncertā piedalīsies jauktais koris, kā arī citi viesi,

Biļetes uz koncertiem iespējams iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Boriss Rezņiks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form