Rīgā gaidāms Baha mūzikas maratons – 10 stundās 6 koncerti
Foto: Shutterstock

28. martā pirmo reizi Latvijā notiks ambiciozs projekts – Baha mūzikas maratons, kura ietvaros sešos koncertos tiks atskaņotas Baha skaņdarbu interpretācijas spožāko Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas pasniedzēju – izpildītājmākslinieku sniegumā.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla direktore Aina Kalnciema stāsta, ka ideja radusies apmeklējot līdzīgu Baha maratonu Budapeštā, kur tas pulcējis plašu klausītāju loku. Par Latvijā pirmā Baha mūzikas maratona norises vietu izvēlēta Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija (JVLMA) un tā dalībnieki - izcilākie akadēmijas pasniedzēji. 

"Baha mūzikas maratons ir iespēja saklausīt katra mākslinieka īpašo attieksmi pret Baha daiļradi un salīdzināt izpratni par šīs nemirstīgās mūzikas interpretāciju," teic Aina Kalnciema.

Visas dienas garumā klausītājiem būs iespēja iepazīt dažādus Baha daiļrades virzienus un lielu mūzikas instrumentu daudzveidību. Plkst. 11.00 maratonu sāks vērienīgs ērģeļmūzikas koncerts, ko klausītājiem piedāvās JVLMA Ērģeļu klases vadītāja Vita Kalnciema. 

Turpinājumā plkst. 12.30 izsmalcināts klavesīna koncerts klavesīnistes Ievas Salietes sniegumā. Trešajā koncertā plkst. 14.00 būs iespēja vērtēt Hansa Eislera mūzikas akadēmijas (Berlīne) rektora, diriģenta Jorga  Petera Veigles (J.P.Weigle) un JVLMA kora sadarbību, kas ir rezultāts diriģenta sniegtajām meistarklasēm par Baha darbu atskaņošanas stilu un tehniku. 

Plkst. 16.30 būs iespēja baudīt JVLMA Senās mūzikas katedras studentu sniegumu, atskaņojot baroka laika komponistu darbus. 

Plkst. 18.00 klausītāji aicināti iedziļināties Baha klaviermūzikas pasaulē, ar kuru iepazīstinās pieredzējuši un virtuozi pianisti - Juris Kalnciems, Ventis Zilberts, Juris Žvikovs, Jānis Maļeckis un Toms Ostrovskis.  

Bet noslēgumā plkst. 19.30 JVLMA studentu orķestris muzicēs kopā ar izciliem solistiem - vijolnieci Evu Binderi un pianistiem Andreju Osokinu un Sergeju  Osokinu.

Baha mūzikas maratona koncerti notiks JVLMA Lielajā zālē, Ērģeļu zālē un LMT zālē, un muzikālo sniegumu bagātinās pašu mūziķu komentāri.

Biļetes "Biļešu paradīze" kasēs, internetā un pirms koncertiem JVLMA. Biļešu cenas no 3 līdz 10 eiro. Visas dienas biļete - 20 eiro. Mūzikas skolu audzēkņiem ieeja bez maksas, uzrādot apliecību

Tags

Juris Žvikovs Latvijas Mūzikas akadēmija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form