Rīgas Domā būs Georga Pelēča Rekviēma pirmatskaņojums
Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 7. oktobrī, pulksten 19 Rīgas Domā notiks komponista Georga Pelēča Rekviēma pirmatskaņojums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncertā piedalīsies vieni no izcilākajiem Latvijas mūziķiem – Latvijas Radio koris, kas tiek raksturots kā īpaša muzikālā vienība Eiropas koru kontekstā, kā arī Rīgas Doma ērģelnieks, mūzikas dzīves vadītājs un divu Lielās Mūzikas balvu laureāts ērģelnieks Aigars Reinis. Pie diriģenta pults stāsies viens no ilggadējiem kora vadītājiem un mākslinieciski spilgtākajiem diriģentiem - Sigvards Kļava.

Kā "Delfi" norāda ērģelnieks Aigars Reinis, šis ir komponista Georga Pelēča jubilejas gads, tāpēc īpaša uzmanība pievērsta komponista un kontrapunkta meistara daiļradei, kas ir plaši un atzinīgi novērtēta visā pasaulē. Pats skaņradis par savu jaundarbu saka šādi: "Mani vienmēr saistīja rekviēma tēma. 7. oktobra vakarā skanēs jau mana rekviēma trešā versija. Pirmais variants radās pirms 15 gadiem. Tā nosaukums ir "Latviešu rekviēms", kurā klasiskie teksti latīņu valodā mijās ar latviešu tautas bēru dziesmām. […] Visām trijām mana rekviēma versijām ir viena pamatideja - fiziskā nāve ir tikai slieksnis, aiz kura mūs gaida mūžīgā dzīve, mūžīgā gaisma un mūžīgā svētlaime."

Šī gada novembrī Rīgas Domā notiks arī šī rekviēma ieraksts.

Latviešu mūzikas dienas "Latvijas rudens" Rīgas Domā notiek jau ceturto gadu. Tajās visu koncertprogrammu centrā likta latviešu mūzika - pirmatskaņojumi, jaunākais Latvijas garīgajā mūzikā un tiek godināti arī mūsu klasiķi. Šī gada oktobrī katru piektdienu izskanēs četri koncerti. Pēc atklāšanas koncerta jau 14. oktobrī koncertprogrammā "Concerto appassionato" varēs dzirdēt ilggadējā dueta, daudzu latviešu komponistu skaņdarbu pirmatskaņotāju - saksofonista Arta Sīmaņa un ērģelnieces Kristīnes Adamaites saspēli. Programmā Riharda Dubras Otrā Saksofona koncerta pirmatskaņojums, kā arī Pētera Vaska, Ata Stepiņa un Georga Pelēča mūzika. "Latgales ainavas" 21. oktobrī izspēlēs Pārmaiņu mūzikas kvartets un ērģelniece Guna Kise, savukārt noslēguma koncertā 28. oktobrī ērģelniece Ilona Birģele un vijolniece Paula Šūmane pirmatskaņos Agnetas Krilovas "Saullēkta koncertu".

Biļetes uz koncertiem nopērkamas "Biļešu paradīzes" kasēs.

Lasi vēl
 
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.