Rīgas Domā izskanēs trīs Baha atcerei veltīti ērģeļmūzikas koncerti
Foto: Aivars Siliņš

Rīgas Domā 20. martā, 27. martā un 29. martā plkst. 19:00 gaidāmi trīs ērģeļmūzikas koncerti, veltīti Johana Sebastiāna Baha 330 gadu atcerei.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Dižā vācu meistara - komponista un ērģelnieka Johana Sebastiāna Baha ērģeļdarbi iegulst ikkatra ērģelnieka pirkstos, taču vienā koncertā dzirdēt tikai šī dižgara partitūras nākas visai reti, stāsta pasākuma organizatori. 

"Jā, Baha mūziku spēlēt nav viegli, toties to viegli klausīties; Baha skaņurakstus apgūt nav viegli, toties klausītāju (un droši vien arī pašu interpretu) tie aizved citiem neaizsniedzamās muzikālās dimensijās," uzsver koncerta pārstāvji. Atceroties šī komponista 330. dzimšanas dienu, Rīgas Doms aicina uz trim Baha ērģeļmūzikas vakariem.

Rīgas Doma ērģelniecei Larisai Bulavai Baha mūzika bijusi izšķirošais faktors specialitātes izvēlē. "Viņš ir mana dienišķā maize un mierinātājs; Piektais evaņģēlijs," teic ērģelniece. Komponista atceres koncertā 20. martā Larisa Bulava atskaņos vairākas korāļprelūdijas un pazīstamo Pasakalju.

Kamermūzikas programmā 27 .marta vakarā muzicēs trīs mākslinieki: sitaminstrumentāliste Elīna Endzele, Latvijas Radio kora vadošais soprāns Ieva Ezeriete un ērģelnieks Aigars Reinis, kurš atzīst, ka viss, ko uzrakstījis Bahs ir patiess, - tādēļ mūžīgs. 

Koncertā lielās ērģeles ieskandinās divi lielie Prelūdiju un fūgu cikli - Mibemol mažorā un Mi mažorā, bet mazais ērģeļpozitīvs iekļausies kameransambļos - ārijās no Baha kantātēm. Īpaša krāsa piemīt marimbas spēlētajām daļām no čella svītām. Zinot Baha lielo interesi par visu jauno mūzikā, domājams, ka marimbas spēles jūtīgums, daudzveidība un nokrāsu gamma noteikti nebūtu paslīdējusi garām viņa daiļrades interešu lokam, stāsta pasākuma organizatori.

29 .martā - Pūpolsvētdienā Baha mūzika skanēs ērģeļu un obojas saspēlē, muzicējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētajai profesorei, ērģelniecei Vitai Kalnciemai un Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra oboju grupas koncertmeistaram, obojistam Egilam Upatniekam. 

Līdzās re minora tokātai un fūgai, kā arī do minora Pasakaljai skanēs starpspēles no Baha kantātēm.

Biļetes var iegādāties Rīgas Doma kasē, cenas 7.00, 10.00 un 15.00 eiro.

Tags

Latvijas Mūzikas akadēmija Latvijas Radio Rīgas Doms
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form