Rīgas Doma kora skolas 20. jubilejai meiteņu un zēnu kori gatavo īpašus priekšnesumus
Foto: Publicitātes foto

Rīgas Doma kora skolas 20 gadu jubilejas lielkoncerts skanēs 1. maijā Lielajā ģildē plkst. 18, piedāvājot muzikālu ceļojumu no klasikas līdz džezam. Plkst. 14 notiks koncerts – ģenerālmēģinājums. Koncertā Rīgas Doma meiteņu koris Tiara izpildīs Mikaela Bojesena dziesmu "Plant a Tree", savukārt Rīgas Doma zēnu koris atskaņos mūziku no sava jaunā albuma, kurā ir ierakstīta Volfganga Amadeja Mocarta mūzika, vēsta "Latvijas Koncertu" pārstāvji.

Rīgas Doma meiteņu koris "Tiara" kopā ar pianistu Madaru Kalniņu skolas jubilejas koncertam gatavo īpašu priekšnesumu - dāņu komponista un diriģenta Mikaela Bojesena dziesmu Plant a Tree ar Lizas Frīmanas tekstu, kuras izpildījumu papildinās kustības un videoscenogrāfija. "Šis skaņdarbs stāsta par to, ja Tev ir sapnis izdarīt savā dzīvē vienu labu lietu, kas dzīvo arī pēc Tevis, tad iestādi koku, jo katram cilvēkam ir uzdevums savā dzīvē turpināt to, ko reiz iesācis Dievs," stāsta diriģente Aira Birziņa.

Savukārt Rīgas Doma zēnu koris jubilejas koncerta dienā, 1. maijā, atskaņos mūziku no sava jaunā albuma Mozart, kas tapis sadarbībā ar Ingu Šļubovsku un Sinfonietta Rīga mūziķiem. Diriģents Mārtiņš Klišāns: "Šajā koncertā esam izvēlējušies atskaņot Regina Coeli – skaņdarbu, kas ir iekļauts zēnu kora jaunajā albumā. Tāpat arī jubilejas koncertā zēnu koris būs apvienotā kora sastāvā, kur kopā ar absolventiem, meiteņu kori un jaukto kori, dažādiem solistiem un orķestri Sinfonietta Rīga izpildīsim Georga Frīdriha Hendeļa Zadok the Priest un tautasdziesmu Skaisti dziedi lakstīgala, ko speciāli šim koncertam ir aranžējis skolas absolvents Andris Sējāns."

Jubilejas lielkoncertā piedalīsies Rīgas Doma zēnu koris, Rīgas Doma meiteņu koris, Rīgas Doma kora skolas (RDKS) jauktais koris, "RDKS big band", džeza ansamblis, absolventu kopkoris, apvienotais koris, "Sinfonietta Rīga", "Latvian Voices".

Solisti - Inga Šļubovska, Daumants Kalniņš, Laura Polence, Kristīna Trezune, Jolanta Strikaite, Karlīne Cīrule, Monta Martinsone, Rūdolfs Bacāns, Eduards Vācietis, Jānis Strazdiņš un citi.

Diriģenti - Mārtiņš Klišāns, Aira Birziņa, Gints Ceplenieks, Raitis Ašmanis un RDKS absolventi - Kaspars Ādamsons, Jānis Liepiņš, Jānis Ozols, Ainārs Rubiķis.

Koncertā tiks atskaņoti Volfganga Amadeja Mocarta un Georga Fridriha Hendeļa klasiskie meistardarbi, kā arī Emiļa Melngaiļa, Ērika Ešenvalda, Valta Pūces, Uģa Prauliņa un citu komponistu mūzika.

Jubilejas pasākuma režisors Varis Klausītājs, māksliniece Linda Lūse.

Tags

Andris Sējāns Daumants Kalniņš Inga Šļubovska Jolanta Strikaite Latvian Voices Sinfonietta Rīga Varis Klausītājs

Comment Form