'Skaņu mežs' turpinās. Programmā – 'Autechre', 'Supersilent' un Rasels Hasvels
Foto: Publicitātes foto. "Autechre"

Ar ikoniskā elektroniskās mūzikas duetu "Autechre" vakara galveno mākslinieku lomā 12. novembrī turpinās mūzikas namā "Daile" turpināsies šā gada nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs". Koncertā piedalīsies arī norvēģu brīvformas mūzikas grupa "Supersilent", trokšņu mūziķis Rasels Hasvels un dīdžejs Endijs Medokss, portālu "Delfi" informē festivāla rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Organizatori atgādina – apmeklētājiem ņemt vērā, ka, pretēji iepriekš izziņotai informācijai, "Autechre", Hasvela un Medoksa vakara daļa sāksies plkst. 22.00, nevis 20.00. "Supersilent" uzstāšanos no pārējiem priekšnesumiem savukārt atdalīs vairāku stundu pārtraukums – grupa uzstāsies no plkst. 17.00 līdz 18.30.

Rīkotāji uzsver, ka uz visu vakaru ir vienas un tās pašas biļetes – proti, tiem, kuri nopirkuši biļetes uz "Autechre", tās der arī uz "Supersilent" un otrādi. Izmaiņas pasākuma grafikā ieviestas tehnisku iemeslu dēļ. Tāpat arī lūgums ņemt vērā, ka "Autechre" koncerts noritēs pilnīgā tumsā.

"Autechre" ir uzskatāms par vienu no trim vēsturiski nozīmīgās izdevniecības "Warp" būtiskākajiem projektiem līdzās "Aphex Twin" un "Squarepusher".

""Autechre" nozīmi nav iespējams pārspīlēt – to par iedvesmas avotu nosaukusi pat rokgrupa "Radiohead"; dueta nosaukums ir vienlīdzīgs ar tā dēvēto IDM jeb "inteliģento deju mūziku" un šī perioda skaņu, tajā pašā laika duets vairākkārt mēģinājis distancēties no šī jēdziena, norādot, ka tas ir pārlieku augstprātīgs un savā ziņā amerikānisks," raksta "Skaņu meža" rīkotāji.

"Autechre" ir vairāki posmi, kuros nereti saplūdušas dažādas stilistikas – šie posmi ir savstarpēji visai atšķirīgi; nereti pat gadās, ka dueta cienītāji augstu vērtējot vienu tā daiļrades posmu, ir vēsāk noskaņoti pret kādu citu. Kā raksta medijs "FACT Magazine", "Autechre" vienmēr ir bijis viens no viedokļus polarizējošākajiem projektiem elektroniskajā mūzikā, būdams tāds pat saviem faniem."

Nupat iznākušais, trīs gadus tapušais albums "elseq 1-5", kura garums ir 238 minūtes (četras stundas un aptuveni pieci kompaktdiski), atspoguļo "Autechre" savu spēku briedumā un dueta dažādo agrāko estētiku un stilu saplūšanu – tajā ir gan deju mūzikas, gan agrīnās elektronikas, gan arī hiphopa iezīmes, taču ieraksts viscaur saglabā saltu, intensīvu (pat brīžiem radikālu) un izaicinošu skanējumu.

"Revolucionāra mūzika, kas jādzird "post-visa" paaudzei," – tā par "Supersilent" savulaik rakstīja mūzikas portāls "Dusted Reviews", savukārt medijs "Pitchfork" grupai piedēvē improvizētā režīmā radītu mūziku, kas allaž izvairās no piederības kādam konkrētam žanram, piebilstot, ka tā ir skaista, taču no tās bieži dvešas "spocīga pelnu krāsas noskaņa". "Supersilent" paši sevi dēvē par elektroniskās improvizācijas platformu, jo tās dalībnieku sastāvs mēdz nedaudz mainīties, reizēm pieaicinot svaigus spēkus (piemēram, nesen tas bija "Led Zeppelin" basģitārists Džons Pols Džonss). Kopumā uz "Supersilent" var attiecināt apzīmējumu "supergrupa", jo tās sastāvā allaž ir tādi izcili solomākslinieki kā džeza trompetists Arve Henriksens (Deivida Silviana un Lorijas Andersones sadarbības partneris), tumšās ambientās mūzikas komponists Deathprod jeb Helge Stēns, kurš pazīstams arī kā rokgrupas "Motorpsycho" producents, kā arī taustiņinstrumentālists Stole Stoerlokens.

Rasels Hasvels (Russell Haswell) ir trokšņu mūziķis un starpdisciplinārs mākslinieks, kura darbus publicējušas tādas izdevniecības kā "Editions Mego", "WARP" un "Diagonal". Lai gan Hasvels primāri tiek asociēts ar ap gadsimtu miju notikušās "elektroniskās mūzikas eksplozijas" radikālākajām izpausmēm, viņš darbojas arī kā kurators, kas radījis projektus tādiem festivāliem un mākslas muzejiem kā "PS1/MoMa", "All Tomorrows Parties", "Aldeburgh Music" un "Thyssen-Bornemisza Art Contemporary". Hasvels savu nozīmīgāko muzikālo ietekmju vidū min japāņu trokšņu mūzikas projektus "Pain Jerk" un "Incapacitants", kā arī komponista Janna Ksenaka elektronisko mūziku, taču šajā sarakstā klātesoša ir arī deju mūzika, piemēram, tehno meistari Roberts Huds un Džefs Milzs. Šāds ietekmju kokteilis izpaudies arī dažos no viņa nesenākajiem ierakstiem, kuriem var piedēvēt vēl aizvien konfrontējošu, taču ritmiskāku skanējumu.
Pasākumā ar DJ setu piedalīsies arī izdevniecības "Skam Records" dibinātājs un "Autechre" blakusprojekta "Gescom" dalībnieks Endijs Medokss (Andy Maddocks).

Biļetes uz festivālu iespējams iegādāties "Biļešu servisa" kasēs, kā arī internetā.

Tags

Skaņu Mežs
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form