no grupas "Triānas parks" arhīva
Foto: no grupas "Triānas parks" arhīva

"Tallinas mūzikas nedēļa ir ļoti labs starta punkts, lai saprastu, kas notiek plašajā mūzikas pasaulē," sarunā ar portālu "Delfi" stāsta pašmāju grupas "Triānas parks" ("Triana Park"), kas martā piedalījās ASV notiekošajā mūzikas konferencē "South by Southwest" (SXSW) un nedēļu vēlāk uzstājās Kanādas mūzikas nedēļā (Canadian Music Week) Toronto, līdere Agnese Rakovska.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Viņa norāda, ka grupas dalībnieki, viesojoties ASV un Kanādā, guvuši daudz vērtīgu kontaktu un iesaka arī citām pasaulē maz pazīstamām Latvijas grupām piedalīties līdzīgos pasākumos. Rakovska stāsta, ka īpaši patīkamu pārsteigumu grupai sagādājis kāds ASV žurnālists, kurš iekļāvis "Triānas parku" raksta par "South by Southwest" virsrakstā kopā ar tādiem mūziķiem kā Prinss un Džastins Timberleiks. "Sākumā tam nevarējām noticēt un tā ir tikai daļa no mūsu veiksmes stāsta," teic Agnese.

"SXSW – tas bija kaut kas ļoti liels un iespaidīgs. Varētu teikt, ka pat pārāk iespaidīgs, jo no ļoti daudziem mūziķiem nācās dzirdēt to, ka šis pasākums jau ir pārsniedzis savas robežas – ja sākotnēji šis pasākums bija iecerēts kā kaut kas līdzīgs pasākumam Tallinā, kur ir pārstāvēta mazpazīstama mūzika, kas pēc šādas konferences var uzplaukt, izrādījās, ka SXSW piedalījās arī plaši pazīstami mūziķi - piecu dienu laikā es biju uz "Green Day" koncertu, bija iespēja dabūt biļetes uz "Depeche Mode", redzēt citus pazīstamus māksliniekus.

Manuprāt, tādā veidā tiek drusku apzagtas dažādu valstu mazās grupas, tādēļ es ļoti ceru, ka nesen nodibinātais "Mūzikas eksporta birojs" pievērsīsies grupu pārstāvēšanai šādos pasākumos. Veids, kādā mēs devāmies uz šo pasākumu, varēja būt racionālāks, ja mūs pārstāvētu kāda organizācija, taču no kļūdām mācāmies, tāpēc arī gribētu par to brīvi ar visiem runāt – kamēr cilvēki par to nerunās, nebūs skaidrs, kas ir tie grābekļi, uz kuriem nav jāuzkāpj," stāsta grupas līdere.

Līdzīgi grupai veicies arī Toronto – tur iegūti vērtīgi kontakti, pasākums bijis ne tik plašs un savu lomu nospēlējuši arī klimatiskie apstākļi. "Toronto bija diezgan auksts laiks, tādēļ bija labākas iespējas kontaktu veidošanai – cilvēki atnāca uz koncertu un noskatījās to līdz beigām, pēc tam bija arī laiks sarunām," stāsta "Triānas parks" vokāliste.

Jautāta, vai grupa piecu darbības gadu laikā jutusi arī valsts atbalstu, apmeklējot mūzikas notikumus citviet pasaulē, Rakovska teic, ka nevēlētos, lai Latvijas mūzikas vide tiktu saistīta tikai ar Dziesmu svētkiem vai "OKartes" šovu. "Protams, ir daudz cilvēku, kuri cer saņemt valsts atbalstu, tomēr jāņem vērā, ka, piemēram, piesakoties dalībai konferencē "South by Southwest", ir jāgaida, kamēr tās organizatori izvērtē to, vai mūziķis atbilst striktiem starptautiskiem kritērijiem. Tas, manuprāt, ir jārespektē. Tomēr šai lietai ir arī labā puse – piemēram, grupa "Prāta vētra" ir pierādījuši, ka viņiem ļoti daudz paveikt izdevies arī bez tāda atbalsta," norāda Rakovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Tallinas mūzikas nedēļa, protams, ir mazāks pasākums par SXSW un Kanādas mūzikas nedēļu, bet tas neietekmē tā kvalitāti. Parasti jau no tās visas lielās cilvēku grupas ir vajadzīgs viens cilvēks, tā viena laimīgā loterijas biļete. Es arī tiem mūziķiem, kuri nav izvēlēti piedalīties TMW, iesaku nopirkt biļeti uz Tallinu un turp doties – ja esi mūziķis, producents, ir jābūt tur uz vietas, jākontaktējas ar cilvēkiem!" par Tallinas mūzikas nedēļu teic mūziķe.

Viņa sarunā arī uzsver, ka Latvijā maz tiek runāts par pašmāju mūziķu veiksmēm un neveiksmēm pasaules mūzikas notikumos. "Mēs esam maza valsts, mēs varam sevi ļoti labi "uzfrišināt", daloties ar idejām".

Jautāta, kā "Triānas parks" gatavojas TMW, Rakovska stāsta: "Pašlaik sanāk jocīgi, jo ASV mums bija kā ugunskristības – normāli būtu bijis sākumā piedalīties konferencē Tallinā un pēc tam doties uz ASV, taču ir tā, kā ir! Tallinas mūzikas nedēļā izskanēs arī pāris jaunas dziesmas. Negribu izklausīties iedomīga, bet pēc ASV brauciena jūtamies ļoti pašpārliecināti, jūtam, ka mums izdodas! Līdz ko saņem labas atsauksmes no cilvēkiem, kuri pirmoreiz tevi redz, apkārt veidojas oreols - jūtam, ka mums ir potenciāls," saka Agnese un piebilst, ka, apmeklējot Tallinas mūzikas nedēļu, grupa noteikti konferences viesus pārsteigs arī ar jauniem tērpiem.

Tallinas Mūzikas nedēļa ir Baltijā lielākais mūzikas profesionāļu gadatirgus, kas ik gadu pavasarī notiek Igaunijas galvaspilsētā Tallinā. Ik gadu pasākums pulcē mūzikas grupas un mūzikas biznesa pārstāvjus no visas Baltijas, kā arī no Eiropas un citām valstīm, aizvien palielinot savu nozīmību gan reģionā, gan visā Eiropā.

Šogad Tallinas mūzikas nedēļa notiks no 4.līdz 6.aprīlim, Latviju pārstāvēs "Astro'n'out", Alise Joste un "Triānas Parks".

Fotogalerijā: 'Triānas parks' ASV


Tags

Džastins Timberleiks Tallinas mūzikas nedēļa Tallinn Music Week Triānas parks
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form