Valmierā gaidāms XXIV Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 8. janvārī, Valmierā sāksies XXIV Starptautiskais Ziemas mūzikas festivāls, kurā ik gadu piedalās profesionāli mūziķi, mūzikas skolu audzēkņi, absolventi un citi mākslinieki no Latvijas un kaimiņvalstīm.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Šogad festivālā piedalīsies solisti Intars Busulis, Kristīne Prauliņa un Latvijas Radio bigbends, "Kremerata Baltica" stīgu kvartets "Quattro Baltica", mūziķi no Valmieras un citām Latvijas pilsētām, kā arī Tartu bigbends (Igaunija).

Starptautisko Ziemas mūzikas festivālu 8.janvārī plkst.19.00 Valmieras 5.vidusskolas zālē atklās pianiste Jautrīte Putniņa. Viņa izpildīs vairākus Fr.Kuperēna skaņdarbus. Koncertā piedalīsies arī Valmieras Mūzikas skolas kokļu kvartets "Accorda" un Valmieras Mūzikas skolas absolventi Kristaps Ivanovs, Klāvs Ābols, Roberts Ķibermanis, kā arī stīgu orķestris, jaunāko un vecāko klašu kori un pūtēju orķestris.

Festivāla atklāšanas koncertā tiks izpildīti V.A.Mocarta, F.Lista, J.S. Baha, G.F.Hendeļa, E.Dārziņa, J.Mediņa, A.Maskata un citu komponistu skaņdarbi.

Piektdien, 9.janvārī, plkst.18.00 Valmieras 5.vidusskolas zālē skanēs koncerts, kurā piedalīsies Jūrmalas Mūzikas vidusskolas stīgu orķestris, trio, Jautrīte Putniņa, Helēna Laukmane, Biruta Vaivode, Anita Balčuna, Inga Ozoliņa, Laima Kunkule, Vilnis Kundrāts. Koncertā tiks izpildīti V.A.Mocarta, J.Pahelbela, Dž.Legrenci, J.S.Baha, A.Korelli un citu komponistu skaņdarbi.

Sestdien, 10.janvārī, festivāla ietvaros notiks četri koncerti. Plkst.13.00 koncertā Valmieras 5.vidusskolā piedalīsies Valmieras, Limbažu, Mazsalacas, Salacgrīvas, Jaunpiebalgas mūzikas skolu audzēkņi un Gaidas Ungures studijas (Valmieras Mūzikas skola) vokālisti.

Savukārt koncertā plkst.16.00 Valmieras 5.vidusskolas zālē piedalīsies J.Norviļa Madonas, Gaujienas un A.Kalniņa Cēsu Mūzikas skolas audzēkņi un Valmieras Mūzikas skolas absolvents Jurģis Andersons, kokļu ansamblis "Cantata", Zane Gintere, Roberts Ķibermanis, Ārija Švēde un Līga Patmalniece.

Koncerta otrajā daļā izskanēs muzikāls uzvedums "D’Artanjana dzimšanas dienas svinības" - spēlēs un dziedās Valmieras Mūzikas skolas skolotāju D.Cerbules, I.Reinfeldes, R.Pētersones, V.Šuvarikova un A.Cepīša audzēkņi.

10.janvārī plkst.19.00 Valmieras Kultūras centrā ikviens aicināts apmeklēt kamerorķestra "Kremerata Baltica" stīgu kvarteta "Quattro Baltica" koncertu. Koncertprogrammā skanēs Edvarda Grīga, Pētera Plakida, Ludviga van Bēthovena un Pētera Vaska skaņdarbi. Koncerta ieejas maksa: EUR 3. Valmieras kultūras kartes īpašnieki biļetes uz koncertu var iegādāties ar 15% atlaidi. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas Valmieras Kultūras centra kasē.

10.janvārī plkst.22.00 festivāla trešo dienu ar Džeza mūzikas nakts koncertu Valmieras Kultūras centrā noslēgs Tartu bigbends (Igaunija) un Valmieras Kultūras centra bigbends "Valmieras puikas". Ieeja bez maksas.
Svētdien, 11.janvārī plkst.19.00 uz koncertu Valmieras Kultūras centrā aicina Latvijas Radio bigbends un solisti Intars Busulis un Kristīne Prauliņa.

Koncertprogrammā iekļauti gan džeza klasikas skaņdarbi, gan Latvijas Radio bigbenda oriģinālkompozīcijas, kā arī pavisam jauni aranžējumi mūzikai no latviešu kinofilmām. Kristīne Prauliņa koncertā izpildīs dziesmas no jaunās koncertprogrammas "Jaunās latviešu džeza dziesmas", kuras tieši viņai komponējis maestro Raimonds Pauls.

Intara Busuļa repertuārā būs gan dueti ar Kristīni Prauliņu, gan arī skaņdarbi no Māra Briežkalna kvinteta programmas "Latvian Evergreens" - latviešu klasiķu skaņdarbi jaunos džeza aranžējumos.

Koncerta ieejas maksa: EUR 6 - 10. Biļetes iepriekšpārdošanā pieejamas "Biļešu paradīze" kasēs un internetā. Valmieras kultūras kartes īpašnieki, kā arī pensionāri un studenti biļetes var iegādāties ar 15% atlaidi.

Festivāla laikā Valmieras 5. vidusskolā būs apskatāma Valmieras Mākslas vidusskolas audzēkņu darbu izstāde "Sasalušais...dzīvais".

Tags

Intars Busulis Kremerata Baltica Kristīne Prauliņa Latvijas Radio bigbends Raimonds Pauls Valmiera
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form