Vidzemes koncertzālē - Eiropas valstu pianisti
Foto: DELFI Репортер

Piektdien, 31. oktobrī, plkst. 19 Vidzemes koncertzālē norisināsies koncerts "Klaviermūzikas meistari". Šajā koncertu ciklā jau dzirdēta Čīlē dzīvojošā latviešu pianista Armanda Ābola un Vestarda Šimkus spilgtās un neaizmirstamās uzstāšanās. Gaidāmajā pasākumā klausītājiem būs iespēja vienlaicīgi iepazīties ar vairāku Eiropas valstu pianisma tradīcijām. Klavieru duetos un solo muzicēs Šveicē dzīvojošā latviete Arta Arnicāne, Sergejs Osokins no Latvijas, pianists no Polijas Slavomirs Vilks (Slawomir Wilk) un franču pianists Antuāns Buvī (Antoine Bouvy), vēsta Vidzemes koncertzāles pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Koncerta programmas vadmotīvs būs ungāru komponista E.V.Dohnāņī klavierdarbu cikls ,,Valši", kuru atskaņos Artas Arnicānes un Slavomira Vilka klavieru duets. Franču pianists Antuāns Buvī atskaņos L.Obēra klavierdarbus, Slavomirs Vilks programmai izvēlējies F.Šopēna mūziku, savukārt Sergeja Osokina un Artas Arnicānes interpretācijā skanēs V.Silvestrova un Jāz.Vītola darbi klavierēm solo.

Pianistes Artas Arnicānes siltā, inteliģentā un virtuozā klavierspēle aizrauj klausītājus gan lielās prestižās koncertzālēs, gan kamermūzikas zālēs visā Eiropā. Māksliniece studējusi pie ievērojamiem pedagogiem Latvijā, Krievijā, Lielbritānijā un Šveicē, ar izcilību absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmiju, Skotijas Karalisko konservatoriju un Cīrihes Mākslu universitāti. Arta Arnicāne ieguvusi augstākās godalgas starptautiskos pianistu konkursos Šveicē, Anglijā, Polijā un Spānijā. 2011. gada vasarā izcīnītā uzvara pasaulslavenajā konkursā "Prāgas Pavasaris" būtiski ietekmēja pianistes starptautisko koncertdarbību. Līdzās solo koncertiem, A.Arnicāne muzicē arī dažādos kamermūzikas ansambļos un ar orķestriem Lielbritānijā, Spānijā, Čehijā un Šveicē. Klausītājiem neapšaubāmi palikusi atmiņā angļu komponista Viljama Alvina Otrā klavierkoncerta interpretācija, kas pianistes sniegumā izskanēja Vidzemes koncertzālē "Cēsis" šī gada jūlijā.

Pianists un pedagogs Sergejs Osokins studējis P. Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijā, kur absolvējis asistentūru un aspirantūru pie profesores N. Jemeļjanovas. Kopš atgriešanās Latvijā strādā par klavierspēles pedagogu Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā un Jāz.Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Daudzi viņa studenti un audzēkņi guvuši lielus panākumus starptautiskos konkursos un festivālos. To vidū – Vestards Šimkus, Andrejs Osokins, Arta Armicāne, Olga Jegunova un Elīna Bērtiņa. Paralēli pedagoga darbam, pianists aktīvi koncertē gan kā solo mākslinieks, gan kopā ar orķestri. Sergejs Osokins ir Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts.

Poļu pianists, izcilais F.Šopēna mūzikas interprets Slavomirs Vilks apbur klausītājus ar savu oriģinālo pieeju poļu klaviermūzikai, uzstājoties Eiropā, Dienvidāfrikā, ASV un Ķīnā. Pianists izglītību ieguvis mācoties Polijā, Gdaņskas Mūzikas akadēmijā un Karaliskajā Īrijas mūzikas Akadēmijā. Ir vairāku starptautisko Šopēna konkursu laureāts un Varšavas Šopēna konkursa 2005.gadā pusfinālists. Pašlaik S.Vilks savu solokarjeru apvieno ar pasniedzēja darbu Gdaņskas Mūzikas Akadēmijā.

Francūzis Antuāns Buvī pianisma meistarību ieguvis mācoties skolās Francijā, Čehijā un Latvijā. Muzicē galvenokārt kā kamermūziķis un pēdējos gados ir viens no Francijas pianistiem, kurš regulāri tiek aicināts uzstāties prestižākajās Eiropas koncertzālēs, muzicējot kopā ar atzītām mūzikas personībām - Parīzes operas, Sanktpēterburgas Marijas operteātra, orķestra "Kremerata Baltica" solistiem. Šobrīd A.Buvī ir starptautiskā pianistu konkursa Town gagny Francijā rīkotājs un klasiskās mūzikas festivāla Bailu (Ķīnā) mākslinieciskais direktors.

Koncerts Vidzemes koncertzālē ,,Cēsis" būs Rīgas Starptautiskā jauno pianistu konkursa /Riga International Competition for young pianists/ noslēgums, kur augšminēto izcilo pianistu plejāde strādājuši konkursa žūrijā.

Biļetes var iegādāties Koncertzāles kasē darba dienās no 12 – 18, sestdienās un svētdienās no pulksten 12 līdz 16, tālrunis biļešu rezervācijai 64119922, kā arī "Biļešu Paradīze" kasēs un www.bilesuparadize.lv.

Tags

Andrejs Osokins Kremerata Baltica Vestards Šimkus Vidzemes koncertzāle
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form