Zināmi Pasaules koru olimpiādes 2014 galvenie mākslinieki
Foto: Rīga 2014

Trešdien preses konferencē Pasaules koru olimpiādes 2014 organizatori paziņoja galvenos māksliniekus - nākamās vasaras lielāko "Rīga 2014" pasākumu Pasaules kora olimpiādi pagodinās divas pasaulē slavenas grupas "The Real Group" no Zviedrijas un "The King's Singers" no Lielbritānijas, portālu "Delfi" informē "Rīga 2014" pārstāvji.

Par olimpiādes īpašo viesi piekritis būt Mortens Lauridsens (Morten Lauridsen). Pasākuma laikā notiks pasaules slavenā komponista skaņdarba "Lux Eterna" pirmatskaņojums zēnu koru izpildījumā.

"The Real Group" ir vokālā grupa no Zviedrijas. Grupas dalībnieki izpilda pašu komponētu un aranžētu mūziku dažādos žanros- pops, džezs, klasiskā un tautas mūzika, roks, R&B, u.c. Kopš grupas dibināšanas 1984. gadā ir uzstājusies vairāk kā 2000 koncertos, piedalījusies neskaitāmos mūzikas ierakstos, kļuvusi par vienu no vokālās mūzikas pasaules virzītājspēku. Vairākas reizes viesojusies arī Latvijā, iemantojot publikas simpātijas, norāda "Rīga 2014" pārstāvji.

Savukārt "The King's Singers" ir vokālā grupa no Lielbritānijas, kas dibināta 1968. gadā un tās sastāvā ir seši dalībnieki. Savas darbības laikā grupa ir veikusi vairāk kā 150 mūzikas ierakstus, piedalījusies neskaitāmos televīzijas šovos un arī saņēmusi divas "Grammy" balvas – 2009. gadā par albumu "Simple gifts" un 2012. gadā - "Light and Gold". "The King's Singers" katru gadu sniedz vairāk kā 125 koncertus.

Komponists Mortens Lauridsens (1943) ir piecas reizes nominēts "Grammy" balvai. Viņa komponētie kormūzikas skaņdarbi ir izdoti vairāk kā 200 ierakstos un saņēmuši dažādus apbalvojumus. 2007. gadā Amerikas prezidents svinīgā ceremonijā Lauridsenu apbalvoja ar Nacionālo mākslas medaļu par ieguldījumu koru mūzikas attīstībā, tādējādi iemantojot Amerikas koru mūzikas maestro titulu.

Tāpat izziņota arī Latvijas koru pieteikšanās Pasaules koru olimpiādei. Kopumā pasaules koru olimpiādē piedalīsies 20 000 dalībnieku no vairāk kā 70 pasaules valstīm. Latvijas koriem būs iespēja piedalīties kādā no 29 koru konkursu kategorijām, kā arī piedalīties lielkoncertos, meistarklasēs un semināros. 

Galvenie mākslinieki

Interesanti fakti par Pasaules koru olimpiādi

- Pasaules koru olimpiāde Rīgā notiks 2014. gadā, no 9. līdz 19. jūlijam.
- Pasaules koru olimpiādē 2014 piedalīsies 20 000 dalībnieki no vairāk nekā 70 pasaules valstīm.
- Rīga pirmo reizi uzņems tik liela apjoma starptautisku, publisku pasākumu.
- Pasaules koru olimpiādē kori sacentīsies 29 dažādās kategorijās.
- Koru sacensības notiks 10 labākajās Rīgas koncertzālēs.
- Pasaules koru olimpiādes 2014 lielākie pasākumi būs dalībnieku gājiens un seši lielkoncerti Arēnā Rīga, kā arī koru lielkoncerts Mežaparka Lielajā estrādē.
- Pasaules koru olimpiādes laikā notiks pasaules kora mūzikas zvaigžņu meistarklases un semināri.
- Kopumā Pasaules koru olimpiādes laikā iecerēti vairāk kā 100 koru koncerti.
- Kopā uz Pasaules koru olimpiādes pasākumiem rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs pieejamas vairāk nekā 70 000 biļetes.
- Pasaules koru olimpiādes rīkotāji dāvina unikālu iespēju ― TV3 šova "Koru kari 3" uzvarētājam piedalīties pasaules lielākajā koru sacensībā ― Pasaules koru olimpiādes popmūzikas/šovu koru kategorijas čempionu konkursā.

Vairāk informācijas par Pasaules koru olimpiādi - www.singriga.lv. Pasaules koru olimpiādes 2014 oficiālo dziesmu "My Song" iespējams noklausīties šeit.

Fotogalerijā: Pasaules koru olimpiāde 2012

Tags

Grammy Koru kari Pasaules koru olimpiāde Rīga 2014
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form