#Ziņas1945: Mīlas balādes un frontes dunoņa fonā. Otrā pasaules kara 'Billboard' mūzikas tops
Foto: Vida Press

Pētot to, cik daudz mūzikas ir veltīts kara tematikai, kļūst skaidrs, ka tās nozīme arī kara laikā ir liela – dziesmas cilvēkus uzmundrina, ļauj tiem kopīgi reflektēt par pārdzīvojumiem un, galu galā, sniedz arī izklaidi, kas ļauj aizmirst nedienas un apkārt notiekošo.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūzika nereti atspoguļo sabiedrībā notiekošo. No vienas puses māksla vienmēr ir bijis sociālas kritikas instruments, no otras puses - māksliniekiem un mūziķiem ir jāmēģina atrast tobrīd trāpīgi temati un noskaņas, kas uzrunātu cilvēku masas, tādējādi tās izklaidējot. 

Pieminot Otrā pasaules kara beigu septiņdesmito gadadienu, "Delfi Kultūra" piedāvā ieskatu Amerikas žurnāla "Billboard" veidoto topu virsotnēs tajos datumos, kas bijuši nozīmīgi Otrajā pasaules karā. 

Žurnāls, kas tolaik saucās "The Billboard", savu pirmo hitparādi publicēja 1936. gada 1. janvārī, bet pirmais pārdoto ierakstu tops tika publicēts 1940. gada 20. jūlijā. 

Tags

ASV Berlīne Dziesmas Eiropa Francija Japāna Mūzika Otrais pasaules karš Vācija
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form