Noklausies! Jānis Lūsēns un Ineta Rudzīte piedāvā pirmo dziesmu no cikla 'Manā varā'
Foto: Kaspars Filips Dobrovolskis

Komponists Jānis Lūsēns un dziedātāja Ineta Rudzīte decembra sākumā laidīs klajā jaunu dziesmu albumu, kurā iemūžināts jauns oriģināldziesmu cikls "Manā varā" ar latviešu dzejas granddāmu darbiem, ko īpaši albumam izvēlējusies rakstniece Nora Ikstena. Pirmā albuma vēstnese ir dziesma "Es vēroju", ar Annas Auziņas dzeju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Ineta Rudzīte saka: "Man šodien gribas dziedāt par patiesām jūtām, kas mīt sirdī jau pieaugušai sievietei. Gribu dziedāt par mīlestību visās tās krāsās, un nebaidīties vārdos ne no sāpēm ne skumjām, ne pārdzīvojumiem, tikai tāpēc vien, ka šodien modē ir tikai viss pozitīvais. Manuprāt ir nežēlīgi atņemt cilvēkam ko tik skaistu, kā gaišas skumjas, vai to nepieciešamās vientulības devu, kas palīdz atšķirt īsto no uzspēlētā un lētā. Domāju, ka periods, kad centos dziedāt, kā maza meitene ir jau pagātnē."

Mūsdienu latviešu sieviešu dzejas zelta izlase kļuvusi par iedvesmu jaunajām Jāņa Lūsēna dziesmām. No Vizmas Belševicas līdz Annai Rancānei un Annai Auziņai, no Astrīdes Ivaskas, Veltas Sniķeres, līdz Mārai Zālītei un Liānai Langai.

"Sieviete man vienmēr bijis liels noslēpums, līdz galam neatklāta pasaule..un nezināmais vienmēr ir satraucošs, īpaši - kāda nezināma vara, kas valda pār mums - vīriešiem. Sieviete var būt gan mūza, gan dieviete, gan amazone, gan būreja.. Gluži, kā to savos vārdojumos apliecina mūsdienu dzejas granddāmas," par jauno dziesmu ciklu saka komponists Jānis Lūsēns.

Inetas Rudzītes balsij īpašu pieskārienu devusi Islande, kas uzticējusi Inetai savas valsts goda konsules amatu Latvijā.

Cikla "Manā varā" koncerti notiks 2018. gada 10. februārī Mālpils muižā, 14. februārī Alūksnes kultūras centrā, 17. februārī Mazmežotnes muižā, 8. martā Madonas kultūras namā, 9. martā Kultūras pilī "Ziemeļblāzma", 10. martā Dikļu pilī. Biļetes uz koncertiem jau var iegādāties "Biļešu paradīzes" kasēs un internetā.

Tags

Jānis Lūsēns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form