Grupas "Credo" mūziķis Armands Alksnis kopā ar Latvijas Nacionālās operas solisti Lauru Teivāni un rokdziedātāju Jāni Bukumu publicējuši "Mūžības dziesmu", kas skanēs topošajā rokmūzikas uzvedumā "Atkal Kursā".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Uzvedumu jeb roksāgu varēs noskatīties 27. maijā, Grobiņā, kur notiks dzīvās vēstures diena "Seeburg 2017". "Atkal Kursā" ir turpinājums pirms četriem gadiem uzvestajam darbam "Senā Kursa".

"Mūžības dziesmas" autori ir Armands Alksnis un Andra Alksne, dziesmu ierakstījis Kaspars Bārbals studijā "Lauska".

Roksāgas "Senā Kursa" pamatā bija patiesi notikumi, kas risinājušies Kursā ap 925. gadu un kas aprakstīti senislandiešu "Egila sāgā".

"Pēc sāgas zināms, ka skandināvu vikingi nopostīja kādu Seeburgas apmetni un nokāva ļaudis. Taču vēstures avoti un arheoloģiskais materiāls liecina, ka kuršus zināja kā labus jūrasbraucējus, sirotājus un bezbailīgus karavīrus. Tas bija nozīmīgs spēks, ar ko nācās rēķināties tuvējiem kaimiņiem un arī skandināviem. Tāpēc tapa roksāgas turpinājums "Atkal Kursā", kur, protams, neiztiek bez mīlestības, bet pāri visam ir arī mūsdienās tik aktuālais vēstījums, ka īstā vērtība ir sava zeme, saknes, un īsti stipri mēs esam tikai te," stāsta Armands Alksnis.

Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form