Noklausies! Skaņdarbs no Reiņa Sējāna un Elzas Leimanes kopdarba 'Vārna'
Foto: Artūrs Kondrāts

Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē 29. un 30. novembrī, 1. un 2. decembrī norisināsies mūziķa un komponista Reiņa Sējāna un Latvijas Nacionālā baleta solistes un horeogrāfes Elzas Leimanes kopdarbs "Vārna" jeb lidojums vienā cēlienā. Lai iepazītos ar izrādes muzikālo materiālu, aicinām noklausīties skaņdarbu "Vārna".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Mūzikas autors Reinis Sējāns atzīst, ka šis skaņdarbs ir mikroskopisks ieskats muzikālajā plašumā, kas jau drīz dzīvā izpildījumā pavērsies uz skatuves: "Tas, protams, ir neatrisināms uzdevums no vesela stāsta izraut trīs minūtes, kuras pilnībā raksturotu visu izrādes plašo noskaņu spektru, tāpēc es nemaz necentos to paveikt, jo gribu, lai skatītāji būtu gatavi un atvērti pārsteigumiem un mūzikas neaptveramajai dažādībai. Tikpat svarīgs ir fakts, ka mūzika ir tikai puse no tās valodas, kurā mēs ar Elzu šo stāstu stāstīsim."

Noklausies! Skaņdarbs no Reiņa Sējāna un Elzas Leimanes kopdarba 'Vārna'
Foto: Artūrs Kondrāts

Reinis priecājas, ka pēc garajiem mēnešiem, kas pavadīti rakstot mūziku, beidzot ir pienākuši ilgi gaidītie mēģinājumi, kad viss, līdz šim tikai viņa galvā skanošais, ir skaidri dzirdams arī visai "Vārnas" komandai: "Manī valda milzīgs prieks un patīkams satraukums par kopāmuzicēšanu ar dziedātāju Maiju Sējāni, sitaminstrumentālistu Anriju Grinbergu un "Sinfonietta Rīga" stīgu kvartetu, ar kuru jau vairākkārt esam veiksmīgi sadarbojušies."

Biļetes uz izrādi "Vārna" pieejamas "Biļešu servisa" tirdzniecības vietās un internetā.

Tags

Elza Leimane Reinis Sējāns
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form