ASV Kino akadēmija nobalsojusi par šī gada 'Oskara' ieguvējiem

ASV Kinofilmu mākslas un zinātņu akadēmijas žūrija otrdienas vakarā nobalsojusi par šī gada pasaules kino industrijas balvu -"Oskaru" - ieguvējiem.

Vairāk nekā 6000 Kino akadēmijas locekļiem bija jānodod savas balsis par šī gada pretendentiem līdz otrdienai pieciem vakarā pēc Losandželosas laika (plkst.3 naktī uz trešdienu pēc Latvijas laika).

Balvu ieguvēji 24 kategorijās tiks paziņoti svētdien krāšņā ceremonijā Holivudas "Kodak" teātrī.

Par favorītu labākās kinofilmas kategorijā tiek uzskatīta režisora Mārtina Skorsēzes filma "The Departed" ("Atkritēji").

Pēc bukmeikeru prognozēm, šī filma apsteidz citas šajā kategorijā nominētās filmas, kuru skaitā ir meksikāņu režisora Alehandro Gonsalesa Injaritu "Babel" ("Bābele") un neatkarīgā mazbudžeta lente "Little Miss Sunshine" ("Mis Saulstariņš").

Gaidāms, ka britu aktrise Helēna Mirrena saņems "Oskaru" labākās aktrises kategorijā, pievienojot Kino akadēmijas balvu citām šogad jau saņemtajām balvām par savu lomu filmā "The Queen" ("Karaliene"), kas savukārt arī ir nominēta labākās filmas kategorijā kopā ar Holivudas veterāna Klinta Īstvuda filmu "Letters from Iwo Jima" ("Vēstules no Ivodzimas").

Tāpat tiek prognozēts, ka mūsdienu kino režijas leģenda Mārtins Skorsēze beidzot saņems savu pirmo "Oskaru" kā labākais režisors. Skorsēze iepriekš piecas reizes ticis nominēts Kino akadēmijas balvai šajā kategorijā, kā arī divas reizes par labāko scenāriju, tomēr ik reizi prestižā balva tikusi kādam citam.

Gatavošanās svētdienas pasākumam rit pilnā sparā. Gigantiskā "Oskara" statujas jau ieņēmušas savu vietu, un "Kodak" teātra ārpusē jau uzcelta centrālā sēdvietu tribīne.

Šajā nedēļas nogalē Holivudā kā pēdējie 79."Oskaru" pasniegšanas šova priekšvēstneši notika vairākas dažādu kino industrijas nozaru ekspertu balvu pasniegšanas ceremonijas.

Alfonso Kuarona filmas "Children of Men" ("Cilvēces bērns") scenārija autors saņēma ASV Scenāristu balvu par labāko grāmatas adaptāciju.

Savukārt filmas "Casino Royale", "Curse of the Golden Flower" (Zeltainās puķes lāsts) un "El Laberinto del Fauno" ("Pāna labirints") ieguva balvas par labāko mākslinieka darbu, īpašā ceremonijā, kurā tiek godalgoti labākie kino un televīzijas filmu mākslinieciskie noformētāji.

Balva par labāko māksliniecisko noformējumu tika jaunākajai filmai par britu slepeno aģentu Džeimsu Bondu "Casino Royale", kamēr "Curse of the Golden Flower" tika atzīta par labāko vēsturisko filmu kategorijā, bet "El Laberinto del Fauno" saņēma godalgu fantāzijas filmu konkurencē.

ASV Kostīmu mākslinieku ģildes 9.gadskārtējā balvu pasniegšanas ceremonijā tika godināta filma "The Queen" par britu karalieni Elizabeti II, kā arī televīzijas filma "Elizabeth I" ("Elizabete I").

Savukārt mūzikls "Dreamgirls" ("Sapņu meitenes") saņēma balvu kino filmu kategorijā par izcilu sasniegumu skaņas montāžā 43.gadskārtējā Kino skaņas biedrības ("Cinema Audio Society") balvu pasniegšanas ceremonijā.

Pilns šī gada "Oskara" balvu nomināciju saraksts ir šāds:

Labākā pilnmetrāžas mākslas filma:
"Babel" ("Bābele");
"The Departed" ("Atkritēji");
"Letters From Iwo Jima" ("Vēstules no Ivodzimas");
"Little Miss Sunshine" ("Mis Saulstariņš");
"The Queen" ("Karaliene").

Labākais režisors:

Alehandro Gonsaless Injarritu par "Babel" ("Bābele");
Mārtins Skorsēze par "The Departed" ("Atkritēji");
Klints Īstvuds par "Letters from Iwo Jima" ("Vēstules no Ivodzimas");
Stīvens Frīrs par "The Queen" ("Karaliene");
Pols Grīngrāss par "United 93".

Labākais galvenās lomas atveidotājs:

Leonardo di Kaprio par "Blood Diamond" ("Asiņainais Dimants");
Raiens Goslings par "Half Nelson" ("Pusnelsons);
Pīters O'Tūls par "Venus" ("Venēra");
Vils Smits par "The Pursuit of Happyness" ("Tiesības uz laimi");
Forests Vitekers par "The Last King of Scotland" ("Pēdējais Skotijas karalis").

Labākā galvenās lomas atveidotāja:

Penelope Krusa par "Volver" ("Atgriezties");
Džūdija Denča par "Notes on a Scandal" ("Piezīmes par kādu skandālu");
Helēna Mirrena par "The Queen" ("Karaliene");
Merila Strīpa par "The Devil Wears Prada" ("Sātans Pradas brunčos")
Keita Vinsleta par "Little Children" ("Bērnu spēlītes").

Labākais otrā plāna lomas atveidotājs:

Alans Ārkins par "Little Miss Sunshine" ("Mis Saulstariņš");
Džekijs Ērls Heilijs par "Little Children" ("Bērnu spēlītes");
Džimons Unsu par "Blood Diamond" ("Asiņainais dimants");
Edijs Mērfijs par "Dreamgirls" ("Sapņu meitenes");
Marks Vālbergs par "The Departed" ("Atkritēji").

Labākā otrā plāna lomas atveidotāja:

Adriana Barrasa par "Babel" ("Bābele");
Keita Blanšeta par "Notes on a Scandal" ("Piezīmes par kādu skandālu");
Ebigeila Breslina par "Little Miss Sunshine" ("Mis Saulstariņš");
Dženifera Hadsone par "Dreamgirls" ("Sapņu meitenes");
Rinko Kikuči par "Babel" ("Bābele").

Labākais oriģinālais scenārijs:

"Babel" ("Bābele");
"Letters from Iwo Jima" ("Vēstules no Ivodzimas");
"Little Miss Sunshine" ("Mis Saulstariņš");
"El Laberinto del Fauno" ("Pāna Labirints");
"The Queen" ("Karaliene").

Labākais adaptētais scenārijs:

"Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan" ("Borats: Amerikas kultūras mācība par labu dižajai Kazahstānai");
"Children of Men" ("Cilvēces bērns");
"The Departed" ("Atkritēji");
"Little Children" ("Bērnu spēlītes");
"Notes on a Scandal" ("Piezīmes par skandālu");

Labākais operatora darbs:

"The Black Dahlia" ("Melnā dālija");
"Children of Men" ("Cilvēces bērns");
"The Illusionist" ("Iluzionists");
"El Laberinto del Fauno" ("Pāna labirints");
"The Prestige" ("Ilūzija").

Labākā montāža:

"Babel" ("Bābele");
"Blood Diamond" ("Asiņainais dimants");
"Children of Men" ("Cilvēces bērns");
"The Departed" ("Atkritēji");
"United 93".

Labākais mākslinieciskais darbs:

"Dreamgirls" ("Sapņu meitenes");
"The Good Shepherd" ("Labais gans");
"El Laberinto del Fauno" ("Pāna labirints");
"Pirates of the Carribean: Dead Man's Chest" ("Karību jūras pirāti: miroņa lāde");
"The Prestige" ("Ilūzija").

Labākie kostīmi:

"Curse of the Golden Flower" ("Zeltainās puķes lāsts");
"The Devil Wears Prada" ("Sātans Pradas brunčos");
"Dreamgirls" ("Sapņu meitenes");
"Marie Antoinette" ("Marija Antuanete");
"The Queen" ("Karaliene").

Labākā oriģinālā mūzika mākslas filmai:

"Babel" ("Bābele");
"The Good Shepherd" ("Labais gans");
"Notes on a Scandal" ("Piezīmes par kādu skandālu");
"El Laberinto del Fauno" ("Pāna labirints");
"The Queen" ("Karaliene").

Labākā oriģinālā dziesma mākslas filmai:

"An Inconvenient Truth" ("Neērtā patiesība"), Melisa Eteridža - "I Need To Wake Up";
"Dreamgirls" ("Sapņu meitenes"), Henrijs Krīgers, Skots Katlers un Anna Prevena - "Listen";
"Dreamgirls" ("Sapņu meitenes"), Henrijs Krīgers, Sīda Gerrets - "Love You I Do";
"Cars" ("Vāģi"), Rendijs Ņūmens - "Our Town";
"Dreamgirls" ("Sapņu meitenes"), Henrijs Krīgers, Villijs Reale - "Patience".

Labākais grims:

"Apocalypto" ("Apokalipto");
"Click" ("Klikt");
"El Laberinto del Fauno" (''Pāna labirints");

Labākais ieskaņojums:

"Apocalypto" ("Apokalipto");
"Blood Diamond" ("Asiņainais dimants");
"Dreamgirls" ("Sapņu meitenes");
"Flags of Our Fathers" ("Mūsu tēvu karogi");
"Pirates of the Carribean: Dead Man's Chest" ("Karību jūras pirāti: miroņa lāde").

Labākā skaņas montāža:

"Apocalypto" ("Apokalipto");
"Blood Diamond" ("Asiņainais dimants");
"Flags of Our Fathers" ("Mūsu tēvu karogi");
"Letters from Ivo Jima" ("Vēstules no Ivodzimas");
"Pirates of the Carribean: Dead Man's Chest" ("Karību jūras pirāti: miroņa lāde").

Labākie vizuālie efekti:

"Pirates of the Carribean: Dead Man's Chest" ("Karību jūras pirāti: miroņa lāde");
"Poseidon" ("Poseidons");
"Superman Returns" ("Supermens atgriežas").

Gada labākā pilnmetrāžas animācijas filma:

"Cars" ("Vāģi");
"Happy Feet" ("Jautrās pleznas");
"Monster House" ("Briesmoņmāja").

Labākā filma svešvalodā:

"Efter brylluppet" ("Pēc kāzām");
"Indigenes" ("Slavas dienas");
"El Laberinto del Fauno" ("Pāna labirints");
"Das Leben der Anderen" ("Citu dzīves");
"Water" ("Ūdens").

Labākā pilnmetrāžas dokumentālā filma:

"Deliver Us from Evil" ("Atpestī mūs no ļauna");
"An Inconvenient Truth" ("Neērtā patiesība");
"Iraq in Fragments" ("Irākas fragmenti");
"Jesus Camp" ("Jēzus nometne");
"My Country, My Country" ("Mana valsts, mana valsts").

Labākā dokumentālā īsfilma:

"The Blood of Yingzhou District" ("Indžou rajona asinis");
"Recycled life" ("Pārstrādātā dzīve");
"Rehearsing a Dream" ("Sapņa mēģinājums");
"Two Hands" ("Divas rokas").

Labākā animācijas īsfilma:

"The Danish Poet" ("Dāņu dzejnieks");
"Lifted" ("Paceltais");
"The Little Matchgirl" ("Mazā sērkociņu pārdevēja");
"Maestro";
"No Time for Nuts" ("Nav laika riekstiem").

Labākā īsmetrāžas mākslas filma:

"Binta y la gran idea" ("Binta un lieliskā ideja");
"Eramos Pocos" ("Viens par daudz");
"Helmer & Son" ("Helmers un dēls");
"The Saviour" ("Pestītājs");
"West Bank Story" ("Rietumkrasta stāsts").

Source

LETA
Pamanījāt kļūdu?
Iezīmējiet tekstu un nospiediet Ctrl + Enter!

Stingri aizliegts DELFI publicētos materiālus izmantot citos interneta portālos, masu informācijas līdzekļos vai jebkur citur, kā arī jebkādā veidā izplatīt, tulkot, kopēt, reproducēt vai kā citādi rīkoties ar DELFI publicētajiem materiāliem bez rakstiskas DELFI atļaujas saņemšanas, bet, ja atļauja ir saņemta, DELFI ir jānorāda kā publicētā materiāla avots.

Comment Form

ASV Kino akadēmija nobalsojusi par šī gada 'Oskara' ieguvējiem

Komentāri
komentēt kā anonīms lietotājs
Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem
Lasīt komentārus Lasīt komentārus