KIno "Citadele" trešdien, 23. martā, notikumu ciklā "Riga IFF ielūdz" tiks demonstrēta pagājušā Berlīnes kinofestivāla konkursa programmā iekļautā Dominika Grāfa kostīmdrāma "Fabians jeb Gājiens pie suņiem", kas ir Ēriha Kestnera autobiogrāfiskā romāna "Fabians" ekranizējums.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas darbība norisinās Veimāras republikas norieta laikā un gaisā ir pirmo nacisma iedīgļu dvaka. Ar to fonā risinās mīlasstāsts starp cigarešu reklāmu darinātāju un jaunu aktrisi, ko izspēlē izcilais vācu aktieris Toms Šilings un Saksija Rozendāla.

Ērihs Kestners, kurš Latvijas auditorijai ir plašāk zināms ar savām bērnu grāmatām ("Emīls un Berlīnes zēni", "Divas Lotiņas", "Punktiņa un Antons"), ir viens no tiem, kas piedzīvojuši savu darbu dedzināšanu – autoram neraksturīgais romāns "Fabians" 1933. gadā kā pārlieku "nepiedienīgs" kalpojis par malku nacionālsociālistiski noskaņotu studentu ugunskurā Berlīnes Operas laukumā.

Filma, kuras trauksmainajā montāžā iepīti arī dokumentāli kadri, bez īpašas kautrības aplūko Veimāras republikas pēdējo gadu naktsdzīvi un dekadenci, ideālus un sapņus, par filmu raksta Rīgas starptautiskā kinofestivāla (Riga IFF) pārstāvji.

Galvenais varonis, cigarešu firmas reklāmas tekstu autors Fabians, ir vērīgs un jūtīgs klejotājs ar dubultu identitāti – jaunā vīrieša dūmu ieskautā profesionālā dzīve mijas ar tikpat dūmakainiem, puskailu vai kailu ķermeņu piepildītiem kabarē. Naktslokālā sastaptā juriste un topošā aktrise Kornēlija (Saksija Rozendāla) Fabianam uz mirkli rada sapni par skaistāku un cēlāku dzīvi un arī skatītājam tiek piedāvāts svaiga gaisa malks. Diemžēl tīras jūtas laikā, kad pasaule jau otro reizi pāris desmitgažu laikā ir uz neprāta sliekšņa, ir grūti nosargājamas.

Pirms seansa – sastapšanās kino cienītāju lokā un Riga IFF pārstāvja Žulijena Nuhuma Kulibali ievadstāstījums.

"Riga IFF ielūdz" seansi papildina Rīgas Starptautiskā kino festivāla norisi, izrādot jaunākās un augstvērtīgākā mākslas kinofilmas no visas pasaules īsi pirms to nonākšanas repertuāros.

Tags

Riga IFF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form