'Dvēseļu puteņa' pirmizrādi 14 zālēs izpārdod nedēļas laikā
Foto: Pēteris Vīksna

Jaunās kara drāmas "Dvēseļu putenis" pirmizrāde, kas notiks visās "Kino Citadele" 14 zālēs un paredz vietas 3000 skatītājiem, ir gandrīz izpārdota, tāpat lielā pieprasījuma dēļ ir izziņoti vairāki papildu seansi, portālu "Delfi" informē filmas veidotāji.

Jau ziņots, ka pēc Aleksandra Grīna romāna motīviem veidotās filmas pirmizrāde notiks šā gada 8. novembrī. Pirmo reizi Latvijas filmu pirmizrāžu vēsturē galvenā pirmizrādes norises vieta Rīgā – "Kino Citadele" – tiks pilnībā atvēlēta jaunajai filmai: 14 zālēs visu vakaru tiks demonstrēta tikai vērienīgā kara drāma.

Uz šo unikālo pirmizrādi nedēļas laikā ir izpārdotas gandrīz visas no sākotnēji tirdzniecībā pieejamajām biļetēm un izsludināti trīs papildu seansi – 8. novembrī pulksten 22.55, pulksten 23.10 un pulksten 23.25. Lielā pieprasījuma dēļ seansu plānojumu iecerēts papildināt arī uz visu nākamo svētku nedēļu pēc pirmizrādes, t.i., no 8. līdz 14. novembrim. Plašāk var uzzināt šeit.

Vienlaikus ar pirmizrādi Rīgā filmu plaši sāks rādīt arī lielākajos Latvijas kinoteātros – Liepājā, Rēzeknē, Daugavpilī, Ventspilī, Siguldā, Valmierā, Talsos, Madonā, Jūrmalā, Smiltenē, Cēsīs, Kuldīgā, Ogrē un Jelgavā. Pēc 18. novembra "Dvēseļu putenis" būs skatāms arī visos Latvijas novados.

"Latvija nav radusies tukšā vietā. "Dvēseļu putenis" ir stāsts, kas jāzina ikvienam. Visi ir aicināti doties uz kinoteātri, lai svinētu Latvijas svētkus un godinātu latviešu strēlniekus, kuru izdarītās izvēles un gūtās uzvaras pirms simt gadiem ļāvušas mums šodien dzīvot savā valstī," tā par filmu saka tās veidotāji.

Vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Galveno varoni filmā atveido Oto Brantevics no Turlavas, kuram šī ir pirmā pieredze lielajā kino. Pārējo filmas aktieru ansambli veido Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Gatis Gāga, Jēkabs Reinis, Vilis Daudziņš, Renārs Zeltiņš, Ieva Florence, Grēta Trušiņa un daudzi citi. Kopā ar aktieriem filmā nofilmējās vairāk nekā 1500 brīvprātīgie masu skatu aktieri. Filmas režisors – Dzintars Dreibergs.

Tags

Dvēseļu putenis

Comment Form