Filmai par Uldi Bērziņu pirmizrāde Lielbritānijas dokumentālo filmu festivālā
Foto: Publicitātes attēls

Šogad Starptautiskā Šefīldas dokumentālo filmu festivāla oficiālajā programmā "Rebellions" (Sacelšanās) starptautisko pirmizrādi piedzīvos režisores Ilonas Brūveres jaunākā filma "Konstrukcijas". Festivāla veidotāji šajā kategorijā izvēlējušies filmas par personībām, kas ar personisku piemēru veido pasauli labāku, sociāli iekļaujošu, radošu un cilvēcisku.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Konstrukcijas" ir filma par dzejnieku Uldi Bērziņu, stāsta par dzejnieka ikdienu, izseko Bērziņu ģimenes dzīves notikumiem un attiecībām. Filmas nosaukumam "Konstrukcijas" ir vairākas nozīmes. Tā ir atsauce uz dzejnieka Ulža Bērziņa valodas konstrukcijām un autores režisores konstruētais skatījums uz Bērziņu namu, kā arī dzejnieka attiecībām ar pasauli un valodu. Bērziņu nams ir arī dzejnieka meitas Unas un dēla Anša Ataola mājas.

"Par "Konstrukcijām", kas pārstāv Latviju nozīmīgajā kinoforumā, atlases komisija lēma vienbalsīgi, autore ar savu uzņemšanas grupu radījusi unikālu un oriģinālu dokumentālā kino piemēru," uzsver festivāla atlases komisijas pārstāve Agnese Vildenšteina.

Sakarā ar Covid 19 ārkārtas situāciju pasaulē, festivāls notiek arī tiešsaistē, kā iespēja noskatīties festivāla filmas un piedalīties diskusijās interneta vietnē. Savukārt oktobrī "Konstrukcijas" plānots izrādīt Šefīldas kinoteātros, ievērojot aktuālos ierobežojumus.

Starptautiskais Šefīldas dokumentālo filmu festivāls jau vairāk kā divdesmit gadus ir lielākais Starptautiskais Lielbritānijas dokumentālo filmu festivāls un viens no trim lielākajiem šīs kategorijas festivāliem pasaulē. Starptautiski nozīmīga platforma, kas sasniedz plašu skatītāju auditoriju, paverot jaunas iespējas filmu izplatīšanā un demonstrēšanā visā pasaulē. Lielbritānijas sabiedriskais medijs BBC nosaucis festivālu par vienu no vadošajām dokumentālā kino platformām Eiropā.

Šefīldas dokumentālo filmu festivālam šogad vērtēšanai tikai iesūtītas 2400 filmas, no kurām izrādīšanai izvēlētas 115 filmas.

Tags

Ilona Brūvere Uldis Bērziņš
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form