"Kino Bize" rīkotie Klasikas kino vakari janvārī turpināsies ar Sallijas Poteres kostīmdrāmu "Orlando" (1992) ar aktrisi Tildu Svintoni galvenajā lomā. Līdzās virtuālajam seansam būs pieejama saruna ar publicisti un pētnieci Santu Remeri. Filma tiešsaistē tiks izrādīta no 22. līdz 31. janvārim, portālu "Delfi" informē kinoteātra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Sallija Potere Vidžīnijas Vulfas romānam piešķīrusi drosmīgu un izteiksmīgu kinematogrāfisku formu. Leģendāra ir režisores sadarbība ar kostīmu mākslinieci Sendiju Pauelu, kura radījusi košus kostīmus, atsaucoties un reflektējot par pēdējiem 400 gadiem aristokrātijas modes vēsturē. Filmas titullomu – androgīno tēlu Orlando – atveido Tilda Svintone, aktualizējot dzimtes identitāti kā tēmu, par kuru Latvijas kultūrtelpā joprojām ir diskutēts maz.

1600. gadā Orlando ar Elizabetes I gādību manto savu vecāku māju. Pēc postošas dēkas ar krievu princesi Sašu Orlando meklē mierinājumu mākslā. 1700. gadā viņš tiek iecelts par vēstnieku kara plosītajā Konstantinopolē, taču kādu rītu pamostas sievietes veidolā. Atgriežoties mājās kā sieviete, Orlando cenšas saglābt tiesības uz savu īpašumu gadsimtu garumā.

Kopā ar filmu būs iespējams noskatīties arī programmas līdzkuratores Agneses Lipskas sarunu ar publicisti un pētnieci Santu Remeri par dzimtes jautājumiem filmā un Virdžīnijas Vulfas hrestomātiskajā romānā.

Pārlaicīgs dumpinieciskums, novatoriska kino valoda un oriģināls vēstījums – "Klasikas kino vakaru" programma veido plašu kino norišu un parādību karti, aizsniedzoties telpā no Brazīlijas līdz Honkongai un izlūkojot laika diapazonu starp piecdesmito gadu starpžanru kino un gadsimtu mijas autordarbiem. Filmu cikls tiks turpināsies arī februārī, skatītājiem piedāvājot Vona Karvaja meistardarbu "Noskaņojums mīlēt".

Filma "Orlando" oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā būs pieejama "Kino Bize" "Mājas kino" no 22. līdz 31. janvārim.

Tags

Kino Bize
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form