Konkursā 'Latvijas kods' piešķirts finansējums septiņu dokumentālo īsfilmu izveidei
Foto: stock.xchng

Latvijas Televīzijas (LTV) rīkotajā konkursā "Latvijas kods" piešķirts finansējums septiņu dokumentālo īsfilmu izveidei, informē LTV.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Konkursā atbalstīta režisores Ināras Kolmanes filma "Lūgšana mājai", kuru uzņems SIA "Filmu studija Deviņi", režisores Kristas Burānes "Monstru skola", kura taps studijā "Elm Media", kā arī režisores Aigas Skrīveres studijā "Finger Film Productions" topošā filma "Bērns, kurš jau ir ceļā".

Biedrībā "Dokumentālists" taps režisoru Ivara Zviedra un Ineses Kļavas filma "Skola Murjāņi", "Studijā Lokomatīve" - režisores Adrianas Rozes "Rīgas kungi", studijā "Skuba films" - režisora Matīsa Spailes "Ērgļu Uģis", bet studijā "Ego Media" - režisores Agneses Laizānes - "Detektīvs Mārtiņš".

Atbalstīto filmu projektu vidū dominē stāsti par sociāli nozīmīgām tēmām. Režisore Kolmane filmā "Lūgšana mājai" aktualizēs jautājumu - cik toleranti ir cilvēki pret svešu kultūras tradīciju ienākšanu viņu dzīvē, tad, ja tās ļoti cieši un personiski skar viņus pašus. Filmas galvenā varone būs dzejniece Anna Rancāne.

Ar filmu "Bērns, kurš jau ir ceļā", režisore Skrīvere, laikā, kad tik daudz tiek diskutēts par sievietes tiesībām uz brīvu izvēli attiecībā uz grūtniecības saglabāšanu, mudinās iedziļināties jauno māmiņu, kuras pašas ir bērni, pasaules realitātē.

Savukārt režisore Burāne savā jaunākajā darbā "Monstru skola" sekos jaunas privātskolas dibināšanas iniciatīvai Cēsīs un aicinās domāt par to, ko nozīmē "laba skola" un ko paši vecāki var darīt, lai panāktu vēlamo izglītības modeli. Arī režisoru tandēms Zviedris un Kļava filmā "Murjāņu skola" turpinās izglītības tēmu un pievērsīsies leģendārās Latvijas sporta ģimnāzijas ikdienai tās zīmīgajā - 50.jubilejas - gadā.

Tikmēr režisore Roze filmā "Rīgas kungi" dokumentēs Rīgas velokurjeru kopienu, caur viņu prizmu pētot, kādas ir vērtības mūsdienu Rīgā.

Arī šogad cikls "Latvijas kods" ļaus tuvāk iepazīt harismātiskas un mūsu laikam zīmīgas personības. Režisora Spailes filma "Ērgļu Uģis" portretēs vienu no pasaulē atzītākajiem mazo ērgļu ekspertiem - Uģi Bergmani. Filma aicināšot arī apzināties un novērtēt Latvijas dabas bagātības, kuras šodien nereti tiek upurētas īslaicīga materiālā labuma ieguves vārdā.

Savukārt filma "Detektīvs Mārtiņš", kuru veidos režisore Laizāne, stāstīs par aktīvo senioru Mārtiņu Zeibergu, kurš savu brīvo laiku velta brīvprātīgo darbam, meklējot pazudušus cilvēkus un ļaujot atkal satikties ģimenēm un draugiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmu projektus izvērtēja konkursa "Latvijas kods" žūrija - LTV programmu direktore Jana Semjonova, LTV Filmu iepirkšanas nodaļas un projekta "Latvijas kods" vadītāja Anna Rozenvalde, LTV Informatīvi dokumentālo, ziņu un sporta raidījumu satura redaktore Rita Ruduša, kā arī LTV dokumentālo filmu iepirkšanas projektu vadītāja Šarlote Līduma.

Dokumentālo īsfilmu cikls "Latvijas kods" šogad piedzīvos savu trešo izlaidumu. Konkursa mērķis ir atbalstīt tādu filmu tapšanu, kuras dokumentē Latvijas dzīvi, vidi un cilvēkus un meklē individuālajos stāstos plašāku sociālu, kultūras un vēstures kontekstu, atsedz laikmetam raksturīgas tendences dažādās dzīves jomās.

Konkursam tika iesniegts 41 projekta pieteikums. Dokumentālo īsfilmu ciklu "Latvijas kods" LTV producē sadarbībā ar Nacionālo kino centru un Valsts kultūrkapitāla fonda finansiālu atbalstu. Paredzams, ka jaunās dokumentālās filmas skatītāju vērtējumam tiks nodotas šī gada novembrī LTV ēterā.


    Tags

    Anna Rancāne Filmu studija "Deviņi" Inese Kļava Latvijas Televīzija
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form