Konkursā meklē nacionālā filmu festivāla 'Lielais Kristaps' rīkotāju
Foto: DELFI

Nacionālais kino centrs (NKC) konkursā meklē nacionālā filmu festivāla "Lielais Kristaps" rīkotāju.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pieteikumu konkursam var iesniegt Latvijā reģistrēts komersants, biedrība vai nodibinājums, kas darbojas kino nozarē ne mazāk kā divus gadus un ir piedalījies vismaz divu līdzvērtīgu kultūras jomas projektu koordinēšanā un īstenošanā pēdējo trīs gadu laikā, liecina NKC informācija.

Konkursam atvēlēs 80 000 eiro finansējumu no Kultūras ministrijas valsts budžeta apakšprogrammas "Kultūras pasākumi, sadarbības līgumi un programmas".

Pieteikumi konkursam jāiesniedz līdz 22. aprīlim.

Konkursa uzvarētājam būs jāveic Latvijas filmu nozares darba rezultātu izvērtējums, 2016. gadā organizējot nacionālo filmu festivālu "Lielais Kristaps".

Konkursa uzvarētājam būs jāizstrādā festivāla nolikums, kas ļaus profesionāli, efektīgi un pilnvērtīgi izvērtēt Latvijā veidoto profesionālo filmu māksliniecisko kvalitāti, kā arī būs jāizveido festivāla filmu atlases komisija, kuras uzdevums būs sekot līdzi Latvijas kinoprocesam laika posmā no iepriekšējā nacionālā filmu festivāla norises, veicot filmu atlasi ar mērķi nodrošināt kvalitatīvu un profesionālu "Lielā Kristapa" filmu programmas izveidi.

Rīkotājam būs arī jāizveido festivāla žūrijas komisija ne mazāk kā piecu locekļu sastāvā, lai nodrošinātu profesionālu un kompetentu Latvijas filmu izvērtējumu saskaņā ar festivāla nolikumu. Vēlams nodrošināt Latvijas filmu programmas izvērtējumu arī starptautiskā kontekstā, sadarbojoties ar kādu no Latvijā notiekošiem starptautiskiem filmu festivāliem.

Konkursa uzvarētājam būs jāapbalvo filmu nozares darbinieki par izciliem profesionālajiem sasniegumiem, izvērtējot filmas un saskaņā ar festivāla nolikumu piešķirot balvas labākajām dažādu veidu filmām, kā arī labākajiem kino profesiju pārstāvjiem. Būs jāpasniedz balva arī par mūža ieguldījumu filmu nozarē.

Konkursa pretendentam jābūt gatavam organizēt festivāla "Lielais Kristaps" filmu skates, kā arī festivāla noslēguma un apbalvošanas ceremoniju.

Tags

Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form