'KSuns' bez maksas rādīs amerikāņu 'film noir' klasiku
Foto: Publicitātes attēli

No 28. februāra līdz 4. martam "Kinoskola" sadarbībā ar ASV vēstniecību Latvijā, kā arī ar VKKF atbalstu organizē filmu skati "Film noir. No pagātnes līdz mūsdienām".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Tās ietvaros kinoteātrī "KSuns" tiks demonstrētas astoņas filmas no senas un ne tik senas amerikāņu kinovēstures. Ieeja uz visiem seansiem – brīva.

Filmu seansi:

Kultūrmantojums, ko apzīmē ar jēdzienu "film noir", ir viens no interesantākajiem un piesātinātākajiem stilistiskajiem strāvojumiem amerikāņu kinovēsturē. Tā uzplaukums bija XX gs. 40.-50. gadi, taču atsauču un citātu veidā tas ir aktuāls joprojām – postmodernās kultūras apritē.

Šim stilistiskajam kinovirzienam ir veltīta gada sākumā iznākusī Ditas Rietumas grāmata "Film noir. No pagātnes līdz mūsdienām".

Jēdziens "film noir", kas pirmo reizi parādījās apritē Francijā XX gs. vidū, aptver ļoti plašu kinokultūras mantojumu. Pamatā tas attiecināms uz Holivudā XX gs. 40. gadu sākumā tapušajām filmām, kuru stilistisko, tematisko, jēdzienisko līdzību pamanīja un definēja nevis to dzimtenē ASV, bet gan Francijā.

Pēc Otrā pasaules kara Eiropā, arī Francijā, nonāca kopš 1941. gada ASV veidotās filmas. Filmu kopums uzrādīja tās tematiskās un stilistiskās iezīmes, kuras nebija ievērojusi sava laika aktuālā amerikāņu kritika, savukārt Francijas kinokritiķiem ļāva radīt jēdzienu "film noir".

Tags

Dita Rietuma Džeks Nikolsons Džodija Fostere Romāns Polaņskis
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form