Latvijas kopražojuma filma 'Imada bērnība' saņēmusi galveno balvu Stokholmā
Foto: Publicitātes attēli

Stokholmā, Zviedrijā noslēdzies "Tempo Documentary Festival", kurā galveno balvu un 7000 EUR ieguva Zviedrijas un Latvijas kopražojuma filma, režisora Zahavi Sandžavi (Zahavi Sanjavi) darbs "Imada bērnība" (Imad's Childhood). Filma veidota Zviedrijas studijā "AVB Production" un Latvijas studijā "Fenixfilm" ar Nacionālā Kino centra atbalstu, tās tapšanā iesaistījušies Latvijas kinoprofesionāļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Filmas darbība risinās Kurdistānā, Irākā, un tās galvenais varonis ir jesīdiešu puisēns Imads, kurš pašu savas dzīves sākumu pavadījis teroristu grupējuma ISIS gūstā. Imadu un viņa māti atbrīvo, taču gūstā pavadītais laiks uz Imada psihi ir atstājis spēcīgu ietekmi. Četrus gadus vecais puisēns agresīvi skraida apkārt ar rotaļu ieročiem, nogalina dzīvniekus un ir vardarbīgs pret citiem bērniem. Filmas režisors Zahavi Sandžavi (Zahavi Sanjavi, 1967) un viņa komanda seko Imada liktenim vairāku gadu garumā, parādot puisēna ģimenes sieviešu centienus viņu virzīt pretim normālai bērnībai, kas apstākļu dēļ šķiet neiespējama.

Stokholmas Tempo dokumentālo filmu festivāla žūrija savā lēmumā akcentē – Zahavi Sandžavi filma “rada cerību, ka atsevišķu, spēcīgu sieviešu mīlestība, pacietība un rūpes var radīt drošības sajūtu, kas pat visdziļāk ievainotajiem palīdzēs atkopties no traumām. Filma ir par kara nežēlīgajām sekām, tā rosina mūs domāt, kāda izvērtīsies Imada un citu karā traumētu bērnu dzīve.”

Filma Imada bērnība ir Latvijas un Zviedrijas kopražojums, filmas producenti Latvijā ir studija "Fenixfilm" – Matīss Kaža un Una Celma, kura ir arī scenārija līdzautore. Latvijas pusi pārstāv arī skaņu režisors Aleksandrs Vaicahovskis, viena no montāžas režisorēm Gunta Ikere, arī krāsu korekcijas veidotājs Oļegs Aleksejevs un citi radoši-tehniskie profesionāļi. Studija "Fenixfilm" jau iepriekš sadarbojusies ar režisoru Sandžavi, līdzproducējot viņa 2016. gada filmu "Atgriešanās" (The Return), kas pasaules pirmizrādi piedzīvoja Amsterdamas starptautiskā dokumentālo filmu festivāla (IDFA) konkursa programmā.

Tempo dokumentālo filmu festivāls ir viens no lielākajiem dokumentālā kino festivāliem Ziemeļeiropā, šogad tas notika jau 22. reizi un, tāpat kā daudzi citi kinofestivāli pandēmijas laikā, bija organizēts tiešsaistes formātā. 2017. gadā šajā pašā festivālā režisora Matīsa Kažas debijas dokumentālā filma "Vienu biļeti, lūdzu!" ieguva NewDoc balvu par labāko debiju.

Plānots, ka filmu Imada bērnība uz ekrāniem un straumēšanas platformās Latvijā varēs noskatīties 2021. gada rudenī.

Tags

Matīss Kaža
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form