'Lielā Kristapa' programmā būs nedēļas nogale ar īpašiem pasākumiem bērniem
Foto: Agnese Zeltiņa

Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" programmas ietvaros 11. un 12. novembrī būs īpaši pasākumi bērniem – radošās darbnīcas un kino seansi, portālu "Delfi" informē Latvijas Nacionālā kino centra pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Abas dienas filmu seansi sāksies plkst. 11.30, taču bērni kopā ar vecākiem un vecvecākiem būs gaidīti jau no plkst. 10.00, lai vingrinātu iztēli dažādās aizraujošās aktivitātēs kopā ar "homo ecos:" un "Brain Games".

Sestdien, Lāčplēša dienā, 11. novembrī, plkst. 10.00 "Splendid Palace" sāksies "homo ecos:" radošā darbnīca, kas apmeklētājiem piedāvās "upcycling" darbnīcas. Pašiem mazākajiem būs iespēja līmēt, zīmēt un aplicēt kolāžas, izmantojot dažādus otrreiz izmantojamus materiālus (žurnāli, papīrs, auduma atgriezumi, kartons, bundžas). Katrs varēs izveidot arī glezniņu ar jautro multeņu varoni – dziedošo Hugo. Lielākie bērni kopā ar "homo ecos:" no t-krekla izgatavos sev somu, ko, izmantojot trafaretus, varēs rotāt ar uzkrāsotu "Lielā Kristapa" logo.

Plkst. 11.30 "Splendid Palace" Lielajā zālē sāksies animācijas filmu seanss. Seansā pirmizrādi piedzīvos starptautisku atzinību guvušā režisora Ēvalda Lāča jaunā filmiņa "Kurmis un bullis", tāpat būs iespējams piepildīt sapņus filmu studijas RIJA filmā "Dziedošais Hugo un viņa neticamie piedzīvojumi" (rež. Reinis Kalnaellis) – filmas veidošanā piedalījušies pazīstamās grupas "Prāta vētra" dalībnieki – Kaspars Roga kā scenārija autors, bet vienā no lomām – arī Renārs Kaupers. Stāstu par pavisam neparastu omīti ierasti rotaļīgā manierē pavēstīs režisors Nils Skapāns filmā "Mūsu ome rullē", bet ar Jaunā Rīgas teātra aktieru ierunātajiem varoņiem varēs sadraudzēties režisora Edmunda Jansona un mākslinieka Reiņa Pētersona krāšņajā animācijā "Bize un Neguļa". Tāpat būs iespēja noskatīties režisora Ginta Zilbaloža filma "Oāze".

Svētdien, 12. novembrī no plkst. 10.00 "Splendid Palace" vestibilā būs "Brain Games" radošā darbnīca. Ikviens varēs iemēģināt savas prasmes un veiklību pingvīnu slidināšanā pa skolu un zivju ķeršanā šī gada labākajā galda spēlē bērniem"Ice Cool!" Būs arī iespēja būvēt pilsētas – lielo Jengas torni –, skaitīt kopā ar lācēniem, doties darba gaitās ar skudriņām un stāstīt pasaku stāstus.

Plkst. 11.30 "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru" seanss ("Splendid Palace", Lielā zāle). Stāsts par vectēvu un viņa mazdēlu Oskaru šogad saņēmis sešas "Lielā Kristapa" nominācijas. Pirms seansa ar skatītājiem tiksies filmas autori, tostarp leģendārais kino režisors Varis Brasla, kurš uzņēmis tādas iemīļotas filmas kā "Ūdensbumba resnajam runcim" (2004), "Ziemassvētku jampadracis" (1993) un "Emīla nedarbi" (1985). Skatītāji uzzinās noslēpumus par filmu uzņemšanas aizkulisēm un noskaidros, kā mūsdienu bērni skatās kino.

Biļetes uz "Lielā Kristapa" bērnu rītiem, kā arī pārējo filmu programmu pieejamas kinoteātra "Splendid Palace" kasēs. Tāpat kā ik gadus – gan bērniem, gan skolēniem, gan studentiem, gan senioriem, gan arī ģimenēm būs pieejamas īpašas atlaides.

Tags

Lielais Kristaps
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form