Martinsona jaunā filma saņem 200 000 eiro atbalstu no Japānas Kultūras ministrijas
Foto: Publicitātes foto

Māra Martinsona topošā pilnmetrāžas mākslas filma "Maģiskais kimono" saņēmusi Japānas Kultūras ministrijas atbalstu filmas ražošanai vairāk nekā 200 000 eiro apmērā. Šis ir pirmais precedents Baltijā, kad Japāna sniegusi atbalstu tik lielā apmērā, tā apliecinot, ka "Maģiskais kimono" ir pasaules mēroga projekts. Pašlaik turpinās gatavošanās filmēšanai, kas augustā sāksies Rīgā un Japānas pilsētā Kobē, vēsta filmas veidotāju pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Maģiskais kimono" ir viena no tikai piecām pilnmetrāžas filmām, ko šogad atbalstīja Japānas Kultūras ministrija. Latviešu režisora iecere zaļo gaismu saņēmusi līdz ar citiem pasaulē augsti novērtētiem režisoriem.

Profesionālā žūrija vērtējusi ne tikai filmas sižetu un galveno varoņu savstarpējās attiecības, kas vairāk saista skatītājus, bet arī to, kā komanda gatavojas filmēšanai, izvērtējot tās potenciālu starptautiskajā arēnā. 

"Ziņa par Japānas Kultūras ministrijas piešķirto finansējumu, protams, mums kā komandai ir ļoti patīkama, taču tā ir nozīmīga visai Baltijai, jo apliecina, ka mūsu radošās sfēras pārstāvji ir gatavi realizēt ne tikai lokālus projektus, bet arī pieteikt sevi starptautiski. "Maģiskais kimono" vēl ir izstrādes stadijā, bet jau saņēmis tik lielu novērtējumu – ceram, ka filma būs gan baudījums skatītājiem visā pasaulē, gan veicinās Latvijas un Japānas ekonomiskās attiecības un radošo sfēru sadarbību," saka režisors Māris Martinsons.

Līdz filmēšanas sākumam augusta vidū turpinās stratēģiska kopproducenta piesaiste no Francijas un Luksemburgas, kā arī finansēšanas avotu apzināšana, ko paredzēts noslēgt maija vidū Kannu kino festivāla laikā.

"Maģiskais kimono" ir latviešu režisora Māra Martinsona filma par divu tuvu cilvēku pēdējo ceļojumu. Pusmūža sieviete Keiko (Kaori Momoi) cenšas atrisināt smeldzīgās attiecības ar zudušo vīru un nonāk Rīgā, kur plānojusi piedalīties kimono šovā, taču dažādu notikumu sakritības rezultātā viņai rodas iespēja atvērt restorānu. Ar japānietes acīm iepazīstam Rīgu un šeit dzīvojošos cilvēkus, latviskās tautas vērtības, kultūrmantojumu un virtuvi (konsultants Mārtiņš Sirmais). Filmu kopproducē kompānijas "Krukfilms" (Latvija), "Oree films" (Igaunija) un "Loaded films" (Japāna).

Filmas pirmizrāde paredzēta 2016. gadā.

Tags

Japāna Mārtiņš Sirmais
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form