Filmas "Jelgava '94" aizkadru otrā sērijā "Nāves gulta" var iepazīt vienu no filmas galvenajiem varoņiem Nāvi, kuru atveido Alekss Tauriņš. Viņš kļūst par galvenā varoņa Jāņa draugu un iepazīstina viņu ar metālmūziku, kā arī kopā plāno dibināt grupu.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Alekss Tauriņš, kurš atveido filmā Nāvi, arī reālajā dzīvē ir īsts metālists un kopā ar filmu bijis jau kopš pirmā tīzera filmēšanas. Alekss ir pavārs ar lielu pieredzi gan šeit Latvijā, gan pēdējā gada laikā strādājis augstas klases restorānos Reikjavīkā un šobrīd Amsterdamā.

Filmas "Jelgava '94" stāsta centrā ir četrpadsmitgadīgais Jānis, Jelgavas puika ar "zubra" līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lappusi Jelgavas pusaudža dzīvē – ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki.

Noskaties! Filmas 'Jelgava '94' aizkadri – iepazīšanās ar Nāvi
Foto: Agnese Zeltiņa

Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams, būs kauns, bet tikpat iespējams, ka tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas pamatā ir Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma kulta romāns, kura stāsts risinās uz 1994. gada notikumu fona – cietumnieku izbēgšana Jelgavā, mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, Kurta Kobeina nāve.

Filmas "Jelgava '94" pirmizrāde gaidāma 17. septembrī Jelgavā un 18. septembrī Rīgā, savukārt visos Latvijas kinoteātros tā uz ekrāniem nonāks 20. septembrī. Filma veidota Jura Podnieka studijā, režisors Jānis Ābele. Lomās jaunie aktieri Bruno Bitenieks, Alekss Tauriņš, Endijs Žuks, Elizabete Zviedre, kā arī tādi visiem labi pazīstami aktieri kā Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi. Filma saņēmusi Nacionālā Kino centra finansējumu, un tās tapšanu atbalsta Jelgavas pilsētas pašvaldība, "Fortum" un Latvijas Zaļais punkts.

Noskaties! Filmas 'Jelgava '94' aizkadri – iepazīšanās ar Nāvi
Foto: Agnese Zeltiņa

Tags

Andris Keišs Elīna Vaska Guna Zariņa Ieva Puķe Jānis Jarāns Kaspars Gods Māra Ķimele
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form