Pērn Latvijā sasniegts Eiropas filmu apmeklējuma rekords
Foto: Shutterstock

Pērn Latvijā sasniegts Eiropas filmu apmeklējuma rekords. 2014.gadā Eiropā veidotās filmas Latvijā kinoteātros ir noskatījušies 493 570 skatītāju. Eiropas filmu auditorija salīdzinājumā ar 2013.gadu, kad Eiropas filmas Latvijas kinoteātros noskatījās 267 900 skatītāju, pērn pieaugusi par 225 670 skatītājiem - tātad gandrīz dubultojusies.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Pagājušajā gadā Latvijas kinoteātros izrādītas 210 Eiropā tapušas filmas. Skatītāju topa augšgalā ir Francijā uzņemtais Lika Besona fantastikas trilleris "Lūsija", kas Eiropas mēroga topā ieņēmis otro vietu, pulcinot pie kinoekrāniem 15 202 930 skatītāju. Eiropā pirmajā vietā ar 17 098 008 skatītājiem ir franču filma "Serial Bad Weddings", kas nevienā no Baltijas valstīm nav tikusi demonstrēta kinoteātros.

2014.gadā pieaudzis arī Latvijā veidoto filmu skatītāju skaits - pērn uz kinoteātriem noskatīties Latvijā tapušās filmas devās 175 207 skatītāji. Tas ir par 31 828 skatītājiem vairāk nekā 2013.gadā, kad Latvijas filmas apmeklēja 143 379 skatītāji. Kinoteātros skatītākā Latvijas filma pērn bija režisora Andra Gaujas debija "Izlaiduma gads", kuru apmeklēja 34 438 skatītāji.

"Veicinot Eiropas kino atpazīstamību un izpratni par to, būtiskas bija arī Rīgas kā Eiropas kultūras galvaspilsētas aktivitātes un, protams, Eiropas Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonija, kas notika Rīgā pagājušā gada decembrī.

Varam būt priecīgi un lepni, ka laikā, kad par kinoauditorijas kritumu sūdzas vairums Eiropas valstu, Latvijai ir izdevies paplašināt Eiropas valstīs tapušo filmu, tostarp arī Latvijas filmu, auditoriju. Ceram, ka šī pozitīvā tendence turpināsies," komentēja Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma.

Tags

Dita Rietuma Eiropas Kinoakadēmija Izlaiduma gads Kino
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.
Lasi vēl
 

Comment Form