Pirmizrādi piedzīvos jaunas animācijas īsfilmas par Lupatiņiem
Foto: Publicitātes attēls

Studijā "Atom Art" tapušas trīs jaunas režisora Edmunda Jansona animācijas īsfilmas – "Kā Lupatiņi ceļoja", "Kā Lupatiņi brokastoja" un "Kā Lupatiņi skaitīja laiku" – ar mazo skatītāju iemīļotajiem varoņiem, auduma bērniņiem Lupatiņiem. Jauno īsfilmu pirmizrāde notiks sestdien, 17. oktobrī, Rīgas Starptautiskā kino festivāla (Riga IFF) programmas "Kids Weekend" ietvaros kinoteātrī "Splendid Palace" un paralēli – arī tiešsaistē.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Kā informēja Nacionālā kino centra pārstāve Kristīne Matīsa, visas trīs Lupatiņu sērijas, kuru scenāriju autore ir rakstniece Inese Zandere, būs iespējams redzēt arī atkārtojuma seansā tiešsaistē 18. oktobrī. Jaunajās filmiņās Lupatiņi apceļo māju aizvērtām acīm, kopīgi brokasto un arī mācās saskaitīt sekundītes un minūtītes. Un, kā jau allaž, mazajiem Lupatiņiem blakus ir gudrais Kaķis, kurš vienmēr var palīdzēt!

Kultūras projekts pirmsskolas vecuma bērniem "Lupatiņi" aizsākās 2010. gadā ar animācijas filmu "Kā Lupatiņi mazgājās". Animācijas studijai "Atom Art" sadarbojoties ar bērnu grāmatu izdevniecību "Liels un mazs", projekta ietvaros radīts daudzveidīgs saturs – animācijas īsfilmas, grāmatas (Kā Lupatiņi mainījās (2011) un Lupatiņu rīts (2015)), 2011. gada dzejoļu kalendārs; izdots CD ar Jēkaba Nīmaņa komponētajām dziesmām "LuPantiņi", kas pieejams arī digitāli. Kopš 2019. gada pieejama arī pirmsskolas izglītībā izmantojama interaktīvu uzdevumu grāmatu sērija "Kā Lupatiņi mācījās" ar runājošo pildspalvu.

Sešas Lupatiņu cikla īsfilmas, kas daudzkārt izrādītas Latvijas Televīzijā, ir skatāmas arī platformās "LMT Straume" un "TET / Shortcut", turklāt vairākos metienos iznākušas DVD formātā. Arī trīs jaunās sērijas drīzumā nonāks pie skatītājiem minētajās platformās.

Režisors Edmunds Jansons stāsta: "Pateicoties skatītāju atsaucībai, veidot Lupatiņus vienmēr ir bijis viegli un priecīgi. Pa šiem gadiem ir mainījušās paaudzes, un būs ļoti interesanti redzēt, kā veidosies filmas varoņu attiecības ar jaunajiem skatītājiem. Pirmie Lupatiņu skatītāji nu jau ir tīņi, bet Zeķīte, Cimdiņš, Lakatiņš un Spilventiņš joprojām ir tādi paši mazie dumiķīši. Tā arī ir tā animācijas burvība, ka filmu varoņi, līdzīgi kā Pīters Pens Nekurnekadzemē, nenoveco un arvien gaida tikšanos ar bērniem."

Lupatiņi kļuvuši mīļi mazajiem kinoskatītājiem ne tikai Latvijā, bet arī tālu aiz tās robežām – tie izrādīti gan ASV un Brazīlijā, gan Ķīnā un Japānā, vēl daudzās citās vietās visā pasaulē vairāk nekā 60 festivālos. Filmu starptautiskais izplatītājs ir franču kompānija "Dandelooo". 2017. gadā "Lupatiņi" tika izrādīti kinoteātros visā Francijā, filmiņas arī izdotas "Arte edition" DVD formātā Francijā un Beļģijā. Grāmatas par Lupatiņiem tulkotas igauņu un arābu valodās.

Filmas veidojusi Latvijā pazīstamu mākslinieku un autoru komanda – režisors Edmunds Jansons, scenāriju autore Inese Zandere un mākslinieks Reinis Pētersons. Īsfilmu cikla mūzikas komponists ir Jēkabs Nīmanis, skaņu režisors – Ģirts Bišs, galvenais animators – Mārtiņš Dūmiņš, producente - Sabīne Andersone.

Tags

Riga IFF
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form