'Riga IFF' īsfilmu programmā izrādīs vairāk nekā 40 darbus
Foto: AP/Scanpix

Rīgas Starptautiskā kino festivāla ("Riga IFF") īsfilmu programmā "Short Riga" būs skatāmi 44 īsformāta darbi, kas tiks izrādīti deviņos seansos kinoteātrī "Kino Bize" laikā no 21. oktobra līdz 24. oktobrim.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Lai izvēlētos Starptautiskā īsfilmu konkursa, Baltijas studentu konkursa un Baltijas mūzikas video konkursa dalībniekus, "Short Riga" kuratoru apvienība noskatījās vairākus tūkstošus īsformāta filmu un video, informēja festivāla organizatori.

Katra no konkursa filmām vien ir vērtība, taču īsfilmas formāts ļauj veidot un vadīt emocionālo piesātinājumu, viena seansa laikā piedāvājot izdzīvot vairākus stāstus. "Short Riga" izmanto šo iespēju, lai radītu papildu vērtību skatītājiem, un piedāvā deviņus dažādus seansus, kas katrs apskata citas sajūtas un tēmas.

Starptautiskais īsfilmu konkurss sastāv no piecām dažādām filmu programmām, kas katra pievēršas citai tēmai - "Baltā programma" pēta neprātu, "Zilā programma" - cerību, "Sarkanā programma" - kaisli, "Melnā programma" - bailes un "Zaļā programma" - jauneklīgumu.

"Short Riga" piedāvā arī Baltijas studentu konkursu trīs seansos, kur varēs aplūkot jauno režisoru darbu par vidi programmā "Lauku iespaids", galveno varoņu tēla veidošanu programmā "Vientulība" un trijstūra situācijas interpretācijas programmā "Divi puiši, viena meitene".

Savukārt Baltijas mūzikas video konkurss aplūko audiovizuālos sapņus un eksperimentus, sniedzot ieskatu, kas notiek Baltijas mūzikas video klipu jomā pēdējo gadu laikā, izrādot videoklipus, kas ne tikai saista vizuāli, bet arī eksperimentē ar formu, žanru un saturu.

Līdztekus filmu seansiem "Short Riga" organizēs Baltijas studentu darbu publisku analīzi starptautiski atzītu ekspertu vadībā un piedāvās vēl nepabeigtu filmu izmēģinājuma seansu, kas ļauj ielūkoties un piedalīties filmas tapšanā jebkuram interesentam.

"Short Riga" pulcēs vairāk nekā 20 ārvalstu viesu, kuru vidū ir Venēcijas, Kannu, Oberhauzenes un Roterdamas festivālu dalībnieki, "Cineuropa" kinokritiķi, īsfilmu izplatītāji un dažādu kinofestivālu programmu veidotāji.

Jau ziņots, ka Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 15.oktobra līdz 25.oktobrim. Festivāla centrālā norises vieta būs "Splendid Palace", kur ik dienu notiks ne tikai filmu seansi abās kinozālēs, bet arī dažādi pasākumi. Festivāla eksperimentālā kino un īsfilmu seansus izrādīs jaunatvērtajā "Kino Bize". Kopumā festivālā būs skatāmas 90 filmas deviņās dažādās programmās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

    Tags

    Kino Bize Riga IFF Rīgas Starptautiskais kino festivāls Splendid Palace
    Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

    Comment Form