Riga IFF izziņo 'Short Riga' īsfilmu programmu
Foto: Publicitātes attēls

Arī šogad Rīgas starptautiskais kino festivāls (Riga IFF) piedāvās īpašu īsfilmu programmu – "Short Riga". Šajā programmā būs iekļautas piecas īsfilmu izlases, portālu "Delfi" informē Riga IFF rīkotāji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Short Riga" būs iekļautas starptautiskā īsfilmu konkursa un Baltijas mūzikas video konkursa skates, "Persona", kā arī Latvijas īsfilmu un "Festival Darlings" izlases. "Short Riga" jau ceturto gadu lūkosies uz autorkino paraugiem īsformātā, īpašu uzmanību pievēršot Baltijas valstīm. Programmas seansi tiks izrādīti kinoteātros "Kino Bize" un "Splendid Palace" no 23. līdz 28. oktobrim. Biļetes uz šīs programmas seansiem var iegādāties Riga IFF mājaslapā.

"Short Riga" atklāšanas vakarā, 23. oktobrī, pulksten 20.00, kinoteātra "Splendid Palace" Mazajā zālē Latvijas pirmizrādi piedzīvos animācijas īsfilma "Nakts pastaigas" – režisores Lizetes Upītes debijas filma, kas tapusi studijā "Atom Art". Īsfilma šogad nominēta piecās kategorijās nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps". Pati režisore par savu filmu saka: "Nakts pastaiga pa mežu var būt tikpat ļoti aizraujoša, cik baisa. Zināmās skaņas transformējas, sajūtas saasinās. Mežs var būt tik kluss, ka klusums pārtop gandrīz hipnotizējošā troksnī..."

Filma iekļauta arī izlasē, kas veidota no daudzsološākajiem pēdējā gada laikā tapušajiem pašmāju darbiem – "Short Riga: Latvijas īsfilmas".

Otrs jaunievedums ir režisoru retrospektīvas seanss "Short Riga: Persona", kas turpmāk piedāvās ieskatu kuratoru izraudzīta autora radošajā darbībā. Šogad festivāla rīkotāji iepazīstinās ar festivāla viesi, animācijas filmu režisori Kintisu Lundgrēnu, kopumā seansā piedāvājot 20 viņas īsfilmas.

"Short Riga: Starptautiskā konkursa skate" ir tapusi, izvērtējot ne mazāk kā 2000 darbu no visas pasaules. To veidojušas kuratores Tūrunna Nīena (Norvēģija) un Anna Zača (Latvija). Tajās varēs redzēt runājošu Ingmāra Bergmana lipomu, pēdējo režisora Teuvo Tulio nu jau pazudušās filmas "Silija" uzliesmojumu, populārās filmas "Whateverest" režisora Kristofera Borli pašironiju īsformāta komēdijā, ASV avangardistes Viviānas Ostrovskas jaunāko darbu ar Klarisas Lispektores pirmsnāves interviju, mūsdienu Krievijas mākslinieka Mihaila Žeļezņikova eskeipismu videodzejā, patiesu stāstu par pakistāņu meitenes pazušanu virtuālajā pasaulē. Īsfilmu autori būs klātesoši seansos "Kino Bizē".

Baltijas mūzikas video konkursa (BMV) skate šogad svin savu ceturto jubileju. Daudzveidīgajā programmā iekļauti 16 pēdējā gada laikā tapuši videoklipi no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Skatītājus gaidīs gan ekstravaganti un izdomas bagāti, gan nostalģiski un futūristiski darbi. Īpašā tēma – sapņošana par citām pasaulēm. Festivāla programmas veidotāji uzskata, ka mūzikas videoklips ir pašpietiekams mākslas darbs, kas reflektē par notiekošo apkārtējā pasaulē.

Īpaši tiem, kuri īsfilmas formātu vēl nav iepazinuši, ir izveidota izlase ar pasaules pēdējo divu gadu iecienītākajām īsfilmām. "Short Riga: Festival Darlings" seansā būs iespēja noskatīties piecus darbus, kurus beidzamo divu gadu laikā izrādījuši daudzi desmiti festivālu visā pasaulē.

Jau ziņots, ka Rīgas Starptautiskais kino festivāls norisināsies no 18. līdz 31. oktobrim kinoteātros "Splendid Palace", "KSuns", "Kino Bize", kā arī Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un Kaņepes Kultūras centrā. Festivāla laikā notiks vairāk nekā 100 filmu seansi 12 programmās, ko papildinās lekcijas, diskusijas un citi pasākumi.

Tags

Kino Bize Lielais Kristaps Riga IFF Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form