Rīgas kinomuzejā atzīmēs filmas 'Rainis' 60 gadu jubileju

Rīgas Kinomuzejā 4.novembrī plkst. 18:30 turpināsies trešdienu sarunu cikls par Latvijas kino "Savējie svešie", kas šoreiz atzīmēs filmas "Rainis" 60 gadu jubileju, vakara tēma - sociālistiskais reālisms un Latvijas kino, portālu "Delfi" informē muzeja pārstāvji.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

Staļina "personības kulta" veidošanā būtiska nozīme bija paša tautu tēva rūpīgi programmētajam padomju kino superžanram -- biogrāfiskajai filmai. Katrai padomju republikai tika piemeklēts savs dokumentāls varonis -- sociālisma idejas nesējs. Latvijā tika izvēlēts dzejnieks Rainis. Režisora Jūlija Raizmana 1949. gada filma par dzejnieku izdevās tik atbilstoša sociālistiskā reālisma kanonam, ka tika novērtēta ar augstāko apbalvojumu -- Staļina prēmiju.

Par sociālistiskā reālisma varoņiem, par dzejnieka Raiņa tēla izmantošanu politiskām un savstarpējo attiecību spēlēm, par filmas "Rainis" vēsturi sarunāsies literatūras zinātniece Gundega Grīnuma un kino zinātnieks Agris Redovičs. Sarunas vada Inga Pērkone.

Sarunas trešdienas vakaros veltītas Latvijas kino dziļākai iepazīšanai – diskusijām par konkrētu filmu, noteiktu žanru, specifiskām vizuālām vai satura tendencēm. Katru cikla pasākumu iesāks tēmas ievadījums, pēc tam paredzētas diskusijas, kurās aicināti piedalīties filmu veidotāji, studenti, Latvijas kino pētnieki, ikviens interesents.

Ieeja bez maksas. Ierobežota vietu skaita uz lekcijām pieteikties iepriekš uz e-pastu kinomuzejs@nfc.gov.lv.

Turpmākās lekcijas:

25. novembris plkst. 18.30 - Iesākumā bija žests
Žesta īpatnības Latvijas kino. Nācijas mentalitātes ķermeniskās izpausmes. Vārds kā žests (Lāčplēsis u.c. mēmās filmas) . Žests kā vārds (Divi, Romeo un Džuljeta).
Lektori: Zane Kreicberga, Viesturs Kairišs

2. decembris plkst. 18.30 - No vārda par bildi... Latviešu literatūra un kino
Ceļojošie sižeti literatūrā un filmās. Literāro tēlu vizualizācijas īpatnības. Valodas filmiskošanās.
Lektori: Raimonds Briedis, Haralds Matulis, Agnese Surkova

9. decembris plkst. 18.30 - No viensētas līdz piecstāvu pilsētai
Pilsēta un lauki Latvijas kino. Populārākie telpas elementi latviešu filmās. Telpiskās opozīcijas.
Lektori: Undīne Adamaite, Viktors Freibergs

Lai ierobežotu dezinformācijas kampaņu izplatību, portāls "Delfi" apturējis iespēju komentēt rakstus
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form