Sāksies ikgadējā vācu filmu nedēļa 'Berlināle'
Foto: stock.xchng

Piektdien, 30. oktobrī, plkst. 18 kinoteātrī "Splendid Palace" ar Barana bo Odara laikmetīgo filmu "Who am I - Neviena sistēma nav droša", kurā saskaras gan reālā, gan virtuālā pasaule, tiks atklāta 11. vācu filmu nedēļa Rīgā - "Berlināle 2015".

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Berlināle" Rīgā ilgs līdz 5. novembrim, un tās laikā tiks rādītas septiņas vācu filmas.

Kā festivālam veltītajā preses konferencē žurnālistiem sacīja kinokritiķe un kino "Splendid Palace" kuratore Daira Āboliņa, festivālā būs skatāma Vācijā aktuālā režisora Kristiana Pecolda filma "Fēnikss". Āboliņa norādīja, ka Pecolds savās filmās runā par sirdsapziņu, par vāciešu prasmi sadzīvot ar Otrā pasaules kara sekām. "Viņš prot politiskas tēmas transformēt uz cilvēku likteņiem," sacīja kinokritiķe, atgādinot, ka "Berlināles" apmeklētājiem 2012. gadā bija iespēja iepazīties ar Pecolda filmu "Barbara". Arī šoreiz viņš darbojies tandēmā ar aktrisi Nīnu Hosu.

Vēstures tēma tiks skarta arī Kristiana Švohova filmā "Borholmas iela". "Kaut arī vācu filmu nedēļā Rīgā parasti tiek rādītas tikai starptautiskajā Berlīnes kinofestivālā "Berlinale" demonstrētās filmas, šogad, pieminot pirms 25 gadiem notikušo Vācijas apvienošanos, pieļāvām izņēmumu," izteicās Gētes institūta Rīgā kultūras programmu koordinatore Antra Balode. "Filmas veidotājiem ir lieliski izdevies parādīt, ka vēsturi veido cilvēki. Ir viegli grāmatā izlasīt, ka tajā un tajā gadā un datumā tika atvērta robeža starp abām Vācijām, bet šo robežu atvēra cilvēki. Un filmā ir parādīts, kā viņi šo pavēli uztvēra," stāstīja Balode.

Tāpat Balode pastāstīja, ka Rīgas "Berlinālē" būs skatāmas divas filmas no Vācijas "Berlināles" oficiālās sacensību programmas. Edvarda Bergera filma "Džeks" stāstīs par desmit gadus vecu Berlīnes zēnu un viņa mazo brāli, kuri devušies meklēt savu kārtējo reizi lapās aizlaidušos māti, bet Dominika Grāfa filma "Mīļotās māsas" sniegs ieskatu dzejnieka Frīdriha Šillera un divu māsu attiecībās. Kā norādīja kinokritiķe Anita Uzulniece, filma ir ļoti vitāla un pilnasinīga un pirms gadiem Vācijā diezin vai būtu bijis iespējams šādu filmu uzņemt.

Savukārt Roberta Tālheima filma "Vecāki" uzdos jautājumu par to, kā veidot ģimeni, ja tajā trūkst trešās - vecākās - paaudzes, bet dokumentālā filma "Bēmi - vienas ģimenes arhitektūra" stāstīs par 94 gadus veco Gotfrīdu Bēmu, kurš tiek uzskatīts par vienu no nozīmīgākajiem Vācijas arhitektiem.

Kā izteicās Gētes institūta Rīgā direktors Arne Šneiders, vācu filmu nedēļas "Berlināle 2015" programmā šogad būs skatāmas filmas, kas atklās visdažādākos Vācijas aspektus.

Tags

Daira Āboliņa Splendid Palace
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form