Simtgades spēlfilmu 'Homo Novus' izrādīs 150 vietās visā Latvijā
Foto: Publicitātes foto

No šī gada 26. oktobra Latvijas simtgades spēlfilmu pārpratumu komēdiju "Homo Novus" izrādīs vairāk nekā 150 reģionālajos kultūras centros visā Latvijā, kā arī to joprojām var noskatīties 14 kinoteātros Latvijas lielākajās pilsētās, portālu "Delfi" informē Nacionālā Kino centra pārstāve Kristīne Matīsa.

close-ad
Saturs turpināsies pēc reklāmas
Reklāma

"Filmu "Homo Novus" tagad iespējams noskatīties pat tur, kur kino vai nu izrāda ļoti reti vai neizrāda nemaz, piemēram, Raunā, Kaķeniekos, Jūdažos, Nīkrācē, Stendē, Valdgalē un citur. Reģionu kultūras centru interese izrādīt filmu ir necerēti liela un mēs priecājamies nodrošināt filmas noskatīšanos visur, kur to gaida, tādējādi patiesi paplašinot iespējas ikvienam interesentam tuvu savām mājām noskatīties šo Latvijas simtgades filmu par 30. gadu spozmi un mākslinieku bohēmu," tā filmas demonstrēšanu reģionos komentē "Kinopunkta" pārstāve Maija Kalniņa.

"Papildus kino seansiem "Homo Novus" bez maksas tiks demonstrēta arī sociālās aprūpes namos, pansionātos un vairākos cietumos, dāvājot cilvēkiem vismaz pāris stundas prieka, smieklu un pozitīvu emociju," papildina filmas producents Ivo Ceplevičs.

Spēlfilmas "Homo Novus" scenāriste un režisore ir Anna Viduleja, kura jau sen loloja ideju par Anšlava Eglīša romāna ekranizāciju. Galvenajā lomā debitē jaunais aktieris Igors Šelegovskis, lomās ir Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Ģirts Krūmiņš, Ģirts Ēcis un citi. Komēdijā filmējušās arī citas sabiedrībā pazīstamas personas, piemēram, Kaspars Kambala, Intars Busulis un Andrejs Žagars. Filmas radošajā komandā ir arī operators Jānis Eglītis, galvenais mākslinieks Kirils Šuvalovs (Krievija), scenārija līdzautore Maurīna Tomasa (Apvienotā Karaliste), producenti Ivo Ceplevičs, Jānis Kalējs un Sergejs Berdičevskis.

Filma "Homo Novus" saņēmusi visvairāk (kopumā 13) nomināciju Nacionālajai kino balvai "Lielais Kristaps" – labākā spēlfilmas režisora balvai nominēta Anna Viduleja, labākais spēlfilmas operators – Jānis Eglītis, labākā aktiera titulam nominēts Kaspars Znotiņš un Igors Šelegovskis, labākās aktrises otrā plāna lomās – Agnese Cīrule un Guna Zariņa, labākie aktieri otrā plāna lomās – Andris Keišs un Kaspars Zvīgulis, labākais mākslinieks – Kirils Šuvalovs, labākais kostīmu mākslinieks – Liene Rolšteina, labākais grima mākslinieks – Ilze Trumpe, kā arī labākais komponists – Raimonds Pauls; kopumā filma "Homo Novus" arī nominēta kā gada labākā pilnmetrāžas spēlfilma.

Aktuālais filmas seansu saraksts reģionos atrodams šeit.

Simtgades spēlfilmu 'Homo Novus' izrādīs 150 vietās visā Latvijā
Foto: Publicitātes foto

Tags

Filma Homo Novus Latvijas filmas Latvijas simtgadei
Publikācijas saturs vai tās jebkāda apjoma daļa ir aizsargāts autortiesību objekts Autortiesību likuma izpratnē, un tā izmantošana bez izdevēja atļaujas ir aizliegta. Vairāk lasi šeit.

Comment Form